Gündem
  • 20.11.2019 18:44

‘Erdoğan ile gizlice görüştü’ iddiaları sonrası İnce’den açıklama

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan bugünkü yazısında, CHP'den ismini açıklamadığı bir kişinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü ve Erdoğan'ın CHP genel başkanlığı konusunda bu isme yardımcı olmayı teklif ettiğini iddia etti. Turan'ın yazısının ardından Muharrem İnce'den konuya ilişkin açıklama geldi.

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın 'Müthiş bir haber!' başlığıyla yayınlanan yazısı CHP'yi karıştırdı.

Turan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na yakın bir kaynağına dayandırdığı yazısında, CHP’li çok önemli bir ismin Külliye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü, Erdoğan’ın CHP’li bu isme, "Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir. Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!" dediğini ifade etti.

Muharrem İnce’den ise konuya ilişkin ilk açıklama geldi. İnce, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “CHP Genel Başkanını özgür iradeli kurultay delegeleri seçer, Saray CHP'ye müdahale edemez. Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın yazısında isim vermeden belirttiği kişi ortaya çıkmalıdır. Çıkmıyorsa Saray kapılarında CHP Genel Başkanlığı kovalayan o ismi Rahmi Turan açıklamalıdır.” dedi.


İLGİLİ HABERLER