Eğitim
  • 15.1.2019 16:48

20 bin sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı

Binlerce öğretmen adayının merakla beklediği sonuçlar açıklandı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden yayınlandı. Sonuçlar için öğretmen adaylarının 16-18 Ocak tarihlerinde itiraz hakkı bulunuyor. Peki, öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları nasıl öğrenilir, sözlü sınavı geçen öğretmen adaylarının atanması ne zaman yapılacak, ataması yapılan öğretmenler hangi adımları izlemeli? Hem bu soruların yanıtını hem de öğretmen alımı sözlü sınav sonucunuzu haberimizden öğrenebilirsiniz.

Öğretmenlerin atamaları her yıl merkezi sistem üzerinden gerçekleşiyor. Nereye atandığını bekleyen öğretmen adayları. Fotoğraf: Arşiv.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş bugün sona erdi.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün açıklandı. Adaylar sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına ise 16-18 Ocak tarihlerinde itirazda bulunabilecek.

Mülakat sonuçlarından 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) okulu elektronik ortamda tercih edebilecek. İşte sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınav sonuçları sorgulama ekranı ve diğer ayrıntılar…

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonucu sorgulama

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları aşağıdaki link üzerinden giriş yapılarak sorgulanabilecek. Mülakat sonuçlarını sorgulamak için gerekli bilgileri sisteme girmek gerekecek.

Sınav sonucunuzu öğrenmek için tıklayın

Mülakat sonuçlarına göre başvurular nasıl yapılaca?

Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

Adaylar il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecek. Adayların tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum”, “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum” seçeneklerinden birini mutlaka işaretlemesi gerekecek.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER