Asayiş
  • 12.2.2019 16:52

21 kişinin can verdiği felakette küçük Tayyip'in kurtarılma anı

21 kişinin can verdiği felakette 9 yaşındaki Tayyip'in kurtarılma anı

İstanbul'da 21 kişinin hayatını kaybettiği binanın enkazından sağ çıkarılan 9 yaşındaki Mahmut Tayyip Alemdar'ın kurtarıldığı anın görüntüleri ortaya çıktı.

Kartal'da çöken binanın enkazında 9 sonra kurtarılan Mahmut Tayyip Alemdar'ın kurtarılma görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde arama kurtarma personelinin küçük Mahmut'a "Bu görüntülere sonradan bakıp güleceğiz hep beraber" dediği anlar amatör kameraya yansıdı.

Kartal'da çöken 8 katlı Yeşilyurt apartmanından 9 saat sonra yaralı halde kurtarılan Mahmut Tayyip Alemdar'ın kurtarılma anlarına ait görüntüler ortaya çıktı. Enkaz altında cep telefonu kamerası ile kaydedilen görüntülerde arama kurtarma ekipleri Mahmut'un sesini alabilmek için etraftakileri susturduğu ve Mahmut'a seslenerek ulaşmaya çalıştığı görüldü. AFAD ekibi küçük Mahmut'a,"bir daha vur amcam" diyerek Mahmut'un enkaz parçalarına vurmasıyla irtibata geçmeye çalıştı. Kurtarma esnasında küçük çocuğun moralini yüksek tutmaya çalışan arama kurtarma ekipleri; "Bizi ziyarete geleceksin tamam mı? bu videoyu sana atacağız, güleceğiz buna hep beraber" dediği görüldü.

Erdoğan hastanede ziyaret etmişti

Daha sonra Mahmut Tayyip'i Cumhurbaşkanı Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti ve küçük çocuğa taraftarı olduğu Trabzonspor forması ve futbol topu hediye etti. Erdoğan: "Sen forma istemişsin al sana Trabzonspor forması" diyerek formayı küçük çocuğa hediye etti.

Baba Nedim Alemdar: Oğlum iyileşecek

Kartal'da çöken binadan kurtarılan 9 yaşındaki Tayyip Mahmut Alemdar'ın Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi devam ediyor.

Baba Nedim Alemdar oğlunun sağlık durumu hakkında basın mensuplarına açıklama yapmıştı.

Alemdar, "Cenab-ı Allah inşallah bize bağışlar yavrumuzu. Cumhurbaşkanımız ziyaretimize geldi. 9 cenazemiz vardı. Onları defnettik. 5 kişinin hastanede tedavisi devam ediyor. İnşallah böyle afetler bir daha yaşanmaz. Amcam, yeğenim, abim, annem ve Tayyip Alemdar var. 2 tanesini bugün taburcu edebiliriz. Hocalarla konuşuyoruz, abim, annem ve Tayyip'in burada kalması gerekiyormuş. Hilal Tuana abimin kızı onda sıkıntı yok. Hastanedeki yaralıları da eve alırsak dünya bizim olacak inşallah" demişti.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER