Asayiş
  • 22.8.2019 10:53

28 Şubat darbesinin 1 numaralı ismi FETÖ’nün arkasına sığındı

Tarihe post-modern darbe olarak geçen 28 Şubat darbesinin 1 numaralı sanığı dönemin Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, yazdığı dilekçede 'şanlı geçmişini' terör örgütü FETÖ ile maskelemeye çalıştı.

Türkiye tarihine kara bir leke olarak kaydedilen ve milyonlarca mağduru olan 28 Şubat post-modern darbesinin 1 numaralı sanığı, dönemin Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İsmail Hakkı Karadayı terör örgütü FETÖ'nün arkasına sığındı.

Önceki gün mahkemeye gönderdiği dilekçede çok ağır hasta olduğunu, yürüyemez duruma geldiğini belirten Karadayı, “Ölmeden önce aklanmak istiyorum” ifadelerini kullandı. Karadayı, avukatı Erol Yılmaz Aras aracılığıyla verdiği dilekçesinde, “Biz o zaman emekli olup şanlı geçmişimizi yanımızda taşıyıp evimize çekildik. Ancak 20 yıl sonra, olmayan bir darbeyi olmuş sayıp FETÖ’cü polis ve hakim/savcıların düzenlediği ve FETÖ’nün en son ve en pespaye kumpaslarının biri olan 28 Şubat davasını yeniden canlandırıp, bana ve 20 arkadaşıma verilen ceza aklın, hukukun, vicdanın dışındadır” ifadelerini kullanarak terör örgütü FETÖ’nün arkasına saklanmaya çalıştı.

 Göksel Çağlav  Ankara

YENİ AKİT

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER