Gündem
  • 29.6.2016 16:52

3 kişiyi öldüren bombayı PKK değil ölen şahsın karısı koymuş

Uludere İlçesi’ne bağlı Yemişli Köyü’nde yaşayan Tapu Müdürlüğü’nde çalışan Ahmet Ertaş ile Devlet Hastanesi’nde çalışan Diyar Oslu ve Abdulkerim Oslu, çalıştıkları kuruluşlarındaki işlerine gitmek üzere, geçen 9 Şubat’ta otonmobille hareket ettiler. Ancak bindikleri otomobile konulan bombanın patlaması sonucu Ertaş ve Diyar Oslu olay yerinde, Abdulkerim Oslu ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olay sonrası, PKK’lıların araca tuzakladığı bombanın patlaması sonucu 3 kişinin öldüğü belirtilirken, gerçekler ise jandarma ekiplerinin 4 ay süren çalışmasından sonra ortaya çıktı.

3 kişiyi öldüren bombayı PKK değil ölen şahsın eşi koymuş

BOMBAYI ÖLEN ŞAHSIN EŞİ VE OĞLU KOYMUŞ

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Uludere İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 4 ay süren titiz çalışmasında, 3 kişinin ölümüne neden olan bombanın Ahmet Ertaş’ın eşi Z.E. ve öz oğlu M.E. ve bunlara yardım eden 3’üncü bir kişi tarafından yerleştirildiğini tespit etti. Bunun üzerine jandarma ekipleri 25 Haziran’da 3 ilde eş zamanlı düzenlediği operasyonda, anne Z.E. ve oğlu M.E. ile adı açıklanmayan bir kişi olmak üzere toplam 3 kişiyi gözaltına aldı.

3 kişiyi öldüren bombayı PKK değil ölen şahsın eşi koymuş

TAZMİNAT VE MAAŞ İÇİN

Gözaltına alınan 3 kişi, getirildiği Uludere Jandarma Komutanlığı’nda alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevkedildi. Savcılıkta verdikleri ifadenin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevkedilen 3 kişi, tutuklanarak cezaevine konuldu. Z.E.’nin kocası Ahmet Ertaş’ın parası ile mülküne el koymak, ölümünden sonra devletin vereceği tazminat ve maaşı almak için plan yaptığı, oğlu M. E. ve adı açıklanmayan 3’üncü bir kişi ile birlikte hareket ederek araca bomba koyarak terör olayı süsü verdikleri belirtildi.

3 kişiyi öldüren bombayı PKK değil ölen şahsın eşi koymuş

İLGİLİ HABERLER