Asayiş
  • 15.11.2016 00:08

3 şerefsiz şehidin evini soydu

Şehidin babasının evinden hırsızlık

Sinop'un Boyabat ilçesinde şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in babasının evinden hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 zanlı gözaltına alındı.

Sinop'un Boyabat ilçesinde şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in babası Sadık Aparangil'in evinden hırsızlık yaptıkları öne sürülen 3 şüpheli gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde geçen yıl kasım ayında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Aparangil'in babası Sadık Aparangil'in ilçeye bağlı Köprücek köyündeki evinden, bir miktar para ve ziynet eşyası çalındı.

Haber verilmesi üzerine evde inceleme yapan jandarma ekipleri, hırsızlık olayına karıştığı belirlenen kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

İlçe merkezinde bulunan MOBESE ve güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyen ekipler, zanlıların bir otomobille ilçe dışına çıktıklarını tespit etti.

Görüntülere yansıyan araç plakasından adresleri belirlenen 5 zanlıdan E.G, Ş.T, ve Y.B. Kırıkkale'de yakalanarak gözaltına alındı.

Diğer iki şüphelilerden D.A'nın adresinde bulunamadığı, F.T'nin ise Kırıkkale'de başka bir suçtan tutuklanarak cezaevine konulduğu öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER