Spor
  • 12.7.2009 00:00

3 YABANCI İÇİN LİSANS BAŞVURUSU YAPILMADI...


Fenerbahçe'nin yabancı transferlerinin kimler olacağı merakla beklenirken, sarı lacivertliler Futbol Federasyonuna önümüzdeki sezon için yaptığı lisans başvurusunda Josico, Edu ve Güiza'nın isimlerine kadroda yer vermemesi dikkat çekti.

Futbol Federasyonu kayıtlarına göre Josico'nun sözleşmesinin 8 Temmuz 2009 tarihinde fesh edildiği gözüküyor. Sarı lacivertli yönetimin daha önce takımdan ayrılan futbolcuları resmi site aracılığı ile "teşekkür" ederek veda ederken, İspanyol futbolcuyla ilgili hiçbir açıklama yapmaması dikkat çekti.

Kadroda yer almadıkları gözüken diğer oyunculardan Güiza'dan haber alınamadığı, ülkesinde "İspanyada forma giymek istiyorum" açıklamaları yapan oyuncu ile uygun bir talip çıkması halinde yolların ayrılabileceği öğrenildi.

Güiza'yı İngiltere'nin Manchester City kulübü transfer listesine almış, Eto'o veya Tevez ile anlaşma gerçekleşmezse İspanyol Futbolcuyu kadrolarına dahil edecekleri iddia edilmişti. İngiliz kulübü ismi geçen iki oyuncu ile henüz anlaşmaya varamadı.

Federasyondan lisansı çıkarılmayan bir diğer futbolcu Edu ile ilgili raporların bu hafta içi geleceği ve yapılacak incelemeler sonrası sözleşmenin askıya alınabilme ihtimali sebebiyle lisans başvurusu yapılmadı belirlendi.

Bu arada Almanya'nın BILD Gazetesi bugünkü haberinde Fenerbahçe'nin Hamit Altıntop'u transfer etmek istediğini ve Teknik direktör Daum'un bu konuda ısrarcı olduğunu yazdı.

Perşembe günü Almanya'da iki kulüp yöneticilerinin bir araya geldiği ve Bayern Münih kulübü başkanı Rummenige ve menajer Hones ile birebir götüştükleri Bild gazetesinin manşetlerini süsledi. Hamit Altıntop'un transferinde büyük bir aşama kaydedildiğini iddia eden BILD, sadece Hamit'in ikinci bir şans isteyerek Ağustos ayının ortasına kadar Bayern Münich de kalmak istediğini okuyucularına duyurdu.

İLGİLİ HABERLER