Spor
  • 30.9.2011 14:20

35 GÜN İÇİN REKOR TEKLİF!

İtalyan takımı Virtus Bologna, süper yıldız Kobe Bryant'a astronomik bir teklif sundu. Eğer Kobe teklifi kabul ederse, İtalyan ekibi 35 gün forma giymesi için Kobe'ye 3 milyon 300 bin dolar ödeyecek.

Virtus Bologna'nın sahibi Claudio Sabatini, takımın yıldız oyuncuya reddedilmesi zor bir teklif sunduğunu ve Kobe Bryant'in kısa bir süreliğine de olsa Bologna forması giyeceğini açıkladı.

Başkanın açıklamalarına göre Virtus, Kobe Bryant'a 35 gün için 3 milyon 300 bin dolarlık bir teklif sundu. Sabatini, Kobe'yle %95 oranında anlaştıklarını söylerken, sözleşmenin detayları üzerinde konuşulduğunu ifade etti.

İlk olarak Beşiktaş Milangaz ile masaya oturan Kobe Bryant, aylık bir buçuk milyon dolar net ücretin yanı sıra, imzasından sonra yapılan tüm sponsorluk anlaşmalarından %50 pay talep etmişti.

Öte yandan İtalya, Kobe Bryant'ın rekor ücretle transferini tartışıyor. İtalya Milli Takımı formasını da giyen Daniel Hackett, bu transfer için sert bir açıklama yaptı. Scavolini Pesaro forması giyen Hackett, "Umarım Kobe sadece para için bu lige gelip ellerini kirletmez. Bryant'ın sadece para için İtalya'ya gelmesi büyük bir hayal kırıklığı yaşatır ve kendisine duyulan saygıyı azaltır. Olur da Kobe, Pesaro'ya gelirse, Virtus'a ayrılan tribünlerin boş kalmasını istiyorum. Bizim insanımızın paraya ihtiyacı olduğu için hak ettiğinden fazla bir sözleşme imzalayan Kobe'ye parasını vermesini istemiyorum. Eğer 24 numaralı formasıyla karşıma çıkarsa, beş faul hakkımı da ona karşı kullanacağım. Ve beş faul de gördüğünüz en sert fauller olacak" dedi.

Virtus başkanı Sabatini, bu açıklamalara da sert yanıt verdi. Sabatini Amerika asıllı oyuncu için "Neyse ki tüm İtalyan oyuncular Hackett'ın kafasına sahip değil" ifadelerini kullandı.

(NTVSPOR)

İLGİLİ HABERLER