Gündem
  • 31.1.2015 16:07

450 çocuk annesiyle cezaevinde yatıyor

Adalet Bakanı Bozdağ, cezaevlerinde annesiyle birlikte kalan 450 civarında çocuğun bulunduğunu söyledi, bu çocuklarla ilgili yeni bir çalışma talimatı verdiğini belirtti.

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, anneleri cezaevinde bulunan 0-6 yaş arasındaki çocukların yasa gereği onların yanında kalabildiğini hatırlatarak, "Şu anda cezaevlerinde 450 civarında annesiyle kalan çocuk var" dedi.

Cezaevlerinde kalan çocuklarla ilgili yeni bir çalışma talimatı verdiğini dile getiren Bozdağ, bu konuda, daha farklı, olumlu bir düzenleme yapmanın üzerinde durduklarını kaydetti.

Çocukların bütün ihtiyaçlarının, Adalet Bakanlığı'nca karşılandığını belirten Bozdağ, "çocukların ihtiyaçlarının karşılanmadığına" dönük haberlerin gerçeği yansıtmadığını, Bakanlık olarak bu konuda hassasiyet gösterdiklerini söyledi.

İstinaf mahkemeleri

Anadolu Ajansı'na konuşan Bozdağ, bir soru üzerine istinaf mahkemelerini bu yıl içerisinde faaliyete geçirmeyi planladıklarını belirtti:

"Şu anda altyapıya ilişkin bazı çalışma eksikliklerimiz var. Onları tamamlamak üzereyiz. Hemen arkasından bununla ilgili adımı atacağız. İnşallah 2015'te istinafın fiilen faaliyete geçirildiği bir yıl olacak. Bu konudaki önemli adımı atacağız."

 

İLGİLİ HABERLER