Asayiş
  • 28.2.2011 17:15

64 YILLIK BİRİKİMİ BİR GECEDE YOK OLDU!

Alınan bilgiye göre, dün Tarabya Yeniköy Caddesindeki Doruk Apartmanının bahçe duvarını delen hırsızlar, yangın merdivenini kullanarak, sanatçı Şükran Özer Doruk ve avukat eşi İsmail Hakkı Dağdeviren’in (84) ikamet ettiği 3. kattaki dairenin balkonuna ulaştı.

O sırada kimsenin bulunmadığı daireye mutfak penceresinden giren hırsızlar, yatak odasındaki kasaya yöneldi. Kasayı açmak için bir süre uğraşan hırsızlar, anahtarını buldukları kasadaki Doruk’a ait yaklaşık 1,5 milyon dolar değerindeki ziynet eşyasını, sanatçının torunlarına ait altınları ve 15 bin lira parayı aldı.

Hırsızlar, kasadaki çek, senet ve tapu belgelerini bırakarak olay yerinden kaçtı.

Akşam saatlerinde döndükleri evlerinin dağınık olduğunu, ziynet eşyasının bulunduğu kasanın balkon kapısına kadar sürüklendikten sonra açıldığını ve içindekilerin alındığını gören Doruk çifti, Tarabya Polis Merkezine başvurdu.

Olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, dairede parmak izi çalışması ve delil araması yaptı. Binanın bekçisi ve 4 çalışanın da ifadelerine başvuruldu.

Polis yetkilileri, binada güvenlik kamerası ve alarm sistemi bulunmadığını belirterek, hırsızlık olayının evi bilen kişi ya da kişilerce gerçekleştirildiğinin düşünüldüğünü bildirdiler. Yetkililer, bölgedeki MOBESE görüntülerinden olayın faillerini bulmak için geniş çaplı çalışma başlatıldığını kaydettiler.

 

İLGİLİ HABERLER