Gündem
  • 1.6.2020 12:32

7 yolcu olması gereken minübüsten 35 kişi çıktı

Esenyurt'ta tıka basa yolcu alan minibüs şaşkına çevirdi!

Koronavirüs salgınında bugün itibariyle normalleşmenin ilk adımı atıldı. İstanbul'da bazı minibüs şoförlerinin normalleşmeyi 'yanlış anladığı' görüldü. Yüzde 50 kuralının devam etmesine rağmen Esenyurt'ta 7 kişi olması gereken bir minibüsten 35 kişi çıktı.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında toplu ulaşım araçlarına getirilen kısıtlama ile ilgili Esenyurt'ta yapılan denetimlerde minibüslerin 'yüzde 50' kuralını hiçe saydığı belirlendi. Bir minibüste 7 olması gereken yolcu sayısı 35 çıktı.

Esenyurt Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabah Mehterçeşme Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nden geçen yolcu minibüslerini durdurarak denetim yaptı. Durdurulan 3 minibüste en az 30'ar yolcu olduğu tespit edildi. 'Yarı yarıya' kuralı uyarınca 14 koltuğa 7 yolcu alması gereken minibüslerden birinde ise tam 35 yolcu olduğu belirlendi.Araçlara 3 bin 180, sürücülere ise fazla yolcu almak suçundan 104 TL olmak üzere 3 bin 284'er TL ceza kesildi. Bir minibüs şoförü, yağmur yağdığını, işlerine gitmek için uzun süreden bu yana çaresiz bekleyen yolcuları mağdur olmamaları için aldığını belirtirken, "Koskoca araç sadece 7 kişi ile mi sefere çıksın?" diye konuştu. Araçlardaki fazla yolcular polisler tarafından indirildi.
 

İLGİLİ HABERLER