Asayiş
  • 17.8.2009 00:30

8 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

DENİZLİ'nin Sarayköy İlçesi'nde, liderliğini Murat Ok ile Metin Varol'un yaptığı belirtilen sahte para ve tarihi eser kaçakçılığı şebekesine yönelik olarak jandarmanın sekiz ilde eş zamanlı olarak yaptığı operasyonda gözaltına alınan 18 kişiden, biri kadın 10'u çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı'nın sahte para ve tarihi eser kaçakçılığı yaptığı ileri sürülen şebekeye yönelik 8 aydan bu yana teknik takibi tamamlandı. Önceki gün jandarma ekipleri Denizli'nin Sarayköy, Buldan, Acıpayam, Çal, Çivril ve Honaz ilçeleriyle birlikte Aydın, Isparta, Ankara, İzmir, Manisa, Burdur ve İstanbul'da belirli adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 18 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ise 14 bin TL, 5 bin ABD doları ve 200 euro tutarında sahte para ele geçirildi.
Gözaltına alınan 18 kişi cumartesi adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden çetenin liderliğini yaptıkları belirlenen Murat Ok (30) ve Metin Varol (28) ile Abdullah Yılmaz (36), Abdullah Candan (29), Ferhat Aksu (26), Tacettin Sızmaz (27), Hamiyet Kurt (25), Fethi Sosyal (32), Muhammet Karaduman (32) ve İzzet Arslan (29), tutuklandı.

İLGİLİ HABERLER