Dünya
  • 4.12.2018 23:31

8 Türkü öldüren katil kadına ödül

Beate Zschaepe'in nakledilmesi gündemde

Teröristleri koruyarak Türk ve Müslümanlara karşı ırkçılığa ses çıkarmayan Almanya'da, 2000-2007 yılları arasında 8 Türk, 1 Yunan ve 1 polisi öldüren örgütün üyesi olan ve cinayetlerin tek zanlısı olarak gösterilen Beate Zschaepe'in keyfine göre nakledilmesi gündemde.

Almanya’da 8 Türk, 1 Yunan ve 1 polisin öldürüldüğü cinayetlerin tek zanlısı olarak gösterilen Beate Zschaepe, geçtiğimiz aylarda hakim karşısına çıkmış ve 10 cinayetten dolayı ömür boyu hapis cezası almıştı.

Münih'teydi

Aşırı sağcı NSU’nun üyesi olduğu belirlenen 43 yaşındaki terörist, Münih’teki Stadelheim Hapishanesi’nde kalıyordu.

Nakledilecek

Kadınlara özel olarak yapılan hapishaneden nakliye edileceğini açıklayan Zschaepe’nin avukatı Hermann Borchert, “Şu an Beate Münih’te. Fakat taşınması gündemde. Gelecek hafta Beate’yi ziyaret edeceğim ve durumu netleştireceğiz” dedi.

Evine yakın yere taşınmak istedi

2012’de Zschaepe, evine daha yakın bir hapishaneye nakliye olmak istediğini açıklamış ve resmi olarak başvuruda bulunmuştu. Alman teröristin bu talebi o zaman reddedilmiş ve “Zschaepe’nin NSU sempatizanları ve destekçileriyle iletişime geçme ihtimalini kontrol edemeyiz” açıklaması yapılmıştı.

Bild’e konuşan kaynaklar Zschaepe’nin Bavyera’daki Aichach ya da Saksonya’daki Chemnitz’e nakledilebileceğini duyurdu. Yerel basın da Zschaepe’nin Ocak ayında Chemnitz’teki hapishaneye nakledileceğini yazdı.

 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER