Asayiş
  • 23.2.2020 17:32

9 aracın kundaklanma anı kamerada

Fatih’te gece saatlerinde park halindeki 9 araç, kimliği belirsiz maskeli kişilerce kundaklandı. Mahalle sakinleri yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Şahısların araçları kundaklanma anı ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Fatih ilçesi Ayvansaray Mahallesi Mumhane Caddesi üzerinde saat 03.15 sularında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, henüz kimliği belirlenemeyen maskeli şahıslar cadde üzerinde park halindeki 9 aracı kundakladı. Araçların yanmaya başlamasıyla şüpheli şahıslar olay yerinden kaçmaya çalıştı. Bu sırada sokaktan araç geçen iki kişi, vatandaşları uyandırıp ardından kaçan şüphelileri araçla kovalamaya başladı. Ancak maskeli şüpheliler sokak aralarından kayıplara karıştı. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan araçları söndürdü ancak 9 araç kullanılamaz hale geldi. Yaşanan panik anlarını ise mahalle sakinleri anlattı. Kundaklanma anı da saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

“Bir şey döküp yaktılar”

Alev topuna dönen araçlarda zaman zaman patlamaların da yaşandığı görüldü. Büyük panik yaşayan vatandaşlar sokağa döküldü. Arabasının yanmasıyla beraber yaşadığı korku dolu anları da anlatan İbrahim Karaosman, “Biz bir gürültüyle kalktık. Araçların hepsinde az az ateş vardı. Ben hortum taktım ama tesir etmedi. Bir şey döküp yaktılar. İtfaiyeye komşular haber verdi. Biz arabaların peşine düştük. Alevler yükseldi biz korktuk doğalgaz patlayacak, evler yanacak diye. Dış cepheler montalama. Halk sokağa indi, itfaiye de geldi” dedi

“Çok büyük bir tehlike atlattık”

Yanan araçları görünce şok geçirdiklerini ifade eden başka bir vatandaş, “03.30, 04.00 gibiydi baktık benzini dökmüşler arabalar alev almış. Yanan arabaların içinde bizim araba da var. Camlara kadar yükseldi, korktuk. Çok büyük bir tehlike atlattık. Aklımıza hiçbir şey gelmiyor. Neden olacağını bilmiyoruz. Şok geçirdik sadece. Yakmışlar, kaçıp gitmişler. Kaç kişi olduklarını göremedik sadece arabaların yandığını gördük” diye konuştu.
Öte yandan, 9 aracın kullanılamaz hale geldiği olayla ilgili polis ekipleri çalışma başlattı.

İLGİLİ HABERLER