Asayiş
  • 21.9.2019 10:33

91 yaşındaki kadına demir çubuklu saldırı

3 bin liralık ziynet eşyasını almak için demir çubukla dövülen ve 'öldü' sanılarak bırakılan 91 yaşındaki kadın yaşam mücadelesi veriyor

Antalya Kumluca'da kan donduran bir olay yaşandı. 91 yaşındaki kadın, 4 gün önce tavuklarına yem vermek isterken depoda kafasına demirle vurulması sonucu kanlar içinde kaldı. Saldırganın 'öldü' düşüncesiyle bıraktığı yaşlı kadını çevredekiler buldu. Vahşi saldırgan her yerde aranıyor, yaşlı kadın ise ölümle pençeleşiyor.

Kumluca’da evinin arka bölümünde deponun yanındaki tavuklarına yem vermek isteyen 91 yaşındaki Zeynep Çıldır, tanımadığı bir kişinin saldırısına uğradı.

Çıldır’ın kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerine demir çubukla vuran saldırgan, yaşlı kadının kolundaki bileziği ve parmağındaki yüzüğü aldı.

 
İHA
Görüntülerde, evinin önünde oturan yaşlı kadını gören şüpheli önce kadının yanına oturup bir süre sohbet ediyor.

Kanlar içinde yerde kalan yaşlı kadın, yaklaşık 50 metre sürünerek yola çıktı.

 
İHA
Sonra evin arka tarafına doğru yürüdüğü, arkasından gelmekte geciken kadını bir süre daha bekleyip yürümeye başladığını görünce kendisinin de yürümeye devam ettiği görülüyor.

Bir gencin haber vermesiyle Zeynep Çıldır, ambulansla Kumluca Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kafatasında 3, kaburgasında 6 ve sağ omzunda kırık olan Çıldır, Antalya’daki özel bir hastaneye sevk edildi.

 
İHA
Başına aldığı darbeyle kanlar içinde kalan yaşlı kadın, güçlükle yola sürünerek çevredekilerin kendisini görmesini sağladı. Yaşlı kadını fark eden vatandaşlar, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan kadın, hastanede tedavi altına alındı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen yaşlı kadının hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Öldü zannederek bırakmış

Hastanede umutlu bekleyişini sürdüren Zeynep Çıldır’ın damadı Kadir Ertürk, olayın üzerinden 4 gün geçtiğini ve şüphelinin halen yakalanmadığını belirterek, “Kayınvalidemin evinin arkasında kaydırma şeklinde depo ve yanında kümesi var. Depo gibi yere girdiğinde kafasına demir çubukla vurmuş saldırgan. Kafatasında 3 kırık var, sağ omuz kırık, 6 kaburga kemiği kırılmış. Saldırgan öldü diye bırakıp gitmiş. Kayınvalidem kanlar içinde arka taraftaki yerden sürüne sürüne yola gelmiş. Gören kişi hemen sağlık ekiplerini aramış” dedi.

 
İHA
Aldığı darbeler sonucu yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren 91 yaşındaki Zeynep Çıldır (solda).

Şahıs tespit edildi

"3 bin liralık ziynet eşyası için yapılan saldırı değer mi" diye soran Kadir Ertürk, “Bu yapılan değmezdi. Şahıs tespit edildi. Saldırgan terminale gidip, otobüsle Antalya’ya gitmiş. Üzerinden 4 gün geçti yakalanmasını bekliyoruz. Kayınvalidemin durumu ise kötü. Bu saldırı hiçbir canlıya yapılmaz. Bu kişi başkalarına saldırmadan yakalansın" diye konuştu.

 
İHA
91 yaşındaki Zeynep Çıldır'ın kızı Cahide Ertürk (solda), saldırganın bir an önce yakalanarak adalet önüne çıkarılması için yetkililere çağrıda bulundu.
Keşke altınları alsaydı

Yaşlı kadının kızı Cahide Ertürk ise annesine uzun süredir kendisinin baktığını ama birkaç gün önce illaki tavuklarının civcivlerine bakmak istediğini söyleyince evine bırakmak zorunda kaldıklarını belirtti. Tavuklarıyla özlemini gidermek isterken annesinin başına bu talihsiz olayın geldiğini anlatan Ertürk, “Hastanede buldum annemi. Annemin sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Bu olayın failinin bir an önce bulunmasını istiyoruz. Keşke sadece altınları alsaydı da vurmasaydı" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER