Gündem
  • 29.6.2018 00:24

ABD bayrağını öpen FETÖ'cü alçak bakın kim çıktı?

Anadolu Ajansı tarafından ABD'nin New Jerseyeyaletinde görüntülenen Adil Öksüz'ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın yanında bulunan kişinin örgütün "Malatya imamı" Eyyüp Doğan olduğu tespit edildi.Anadolu Ajansı (AA) tarafından ABD'nin New Jersey eyaletinde görüntülenen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde "Hava Kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın yanında bulunan kişinin örgütün "Malatya imamı" Eyyüp Doğan olduğu ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde "Hava Kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın yanında bulunan kişinin örgütün "Malatya imamı" Eyyüp Doğan (solda) olduğu ortaya çıktı.

ABD BAYRAĞINI ÖPERKEN GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Öksüz'ün kayınbiraderi Yıldırım'ın New Jersey eyaletinin Manhattan manzaralı Edgewater semtindeki lüks oto satışı ve tamiri yapılan iş yerinde müşterilerle ilgilenirken, çalışanlarıyla konuşurken ve iş yerine ABD bayrağını öptüğü, sonra da astığı görüntüler, bir süre önce AA objektiflerine yansımıştı.

ÖRGÜTÜN MALATYA İL İMAMI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Kayıtlarda Abdulhadi Yıldırım'ın yanında bulunan ve müşteri gibi görünen kişinin FETÖ'nün "Malatya il imamı" Eyyüp Doğan olduğu belirlendi.

Malatya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında "Silahlı terör örgütüne üye olmak ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçlarından haklarında dava açılan 33 kişi arasında bulunan ancak yargılanma süresi boyunca firari olarak aranan Eyyüp Doğan'ın görüntülerinin ortaya çıkmasıyla yaşadığı yer de belirlenmiş oldu.

İADE EDİLMESİ İÇİN GEREKLİ İŞLEMLER BAŞLATILDI

Firari Doğan'ın ABD'de olduğunun kesinleşmesi üzerine hukuki adım atılacak. Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dosyası bulunan firari sanığın iade edilmesi için gerekli işlemlerin başlatılacağı öğrenildi.

SABAH GAZETESİ

 

İLGİLİ HABERLER