Dünya
  • 2.4.2020 11:10

ABD hazırlanıyor! “On binlerce ceset torbası alınacak”

ABD basınında yer alan habere göre, ABD Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA), koronavirüs kaynaklı muhtemel ölümler için Pentagon’dan 100 bin adet ceset torbası istedi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Federal Acil Durum Yönetim Ajansının (FEMA) Savunma Bakanlığından (Pentagon), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında kullanılmak üzere 100 bin ceset torbası talebinde bulunduğu iddia edildi.

Beklenen bilançoya hazırlık yapılıyor

ABD'de Kovid-19 kaynaklı vaka ve ölü sayısı hızla artarken, ülkede salgının beklenen bilançosuna yönelik hazırlıklara da hız verildi.

Bloomberg'de yer alan ve FEMA yetkililerine dayandırılan haberde, koronavirüs kaynaklı muhtemel ölümler için 100 bin ceset torbası talep edildiği ve bu talebin Pentagon'a iletildiği bildirildi.

‘50 bin gönderildi, kalanı da gödnerilecek’

Pentagon'un elindeki 50 bin ceset torbasını kuruma yakın zamanda göndereceği, kalan 50 bin ceset torbası için ise alım yapacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili henüz Pentagon ve FEMA yetkililerinden resmi bir açıklama yapılmadı.

“En az 100 bin kişi ölecek”

ABD Başkanı Donald Trump, önceki gün Beyaz Saray'da düzenlenen basın toplantısında "koronavirüs salgınında ABD genelinde 100 ila 240 bin arasında kişinin hayatını kaybedebileceğini" açıklamıştı.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER