Gündem
  • 18.3.2019 16:36

Abdulhamid'in torunundan flaş Yeni Zelanda saldırısı mesajı

II. Abdülhamit Han'ın torunu Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, Yeni Zelanda'daki alçak saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Osmanoğlu; "Ayasofya Camisi'nin yeniden ibadete açılması, İslam düşmanlarına vereceğimiz en güzel cevap olacaktır" dedi.

Abdulhamid Han'ın torunu Kayıhan Osmanoğlu, Yeni Zelanda'da, Müslümanlara yönelik gerçekleşen alçak saldırıya ilişkin, yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Osmanoğlu;"Yeni Zelanda’da Cuma Namazı kılmak için camiye gelen Müslüman kardeşlerimize yapılan hain saldırıları şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Hristiyan ve Yahudi teröristlere de diyorum ki; 'isteseniz de istemeseniz de Allah nurunu tamamlayacak ve akıbet muttakilerin olacaktır. Unuttuğunuz Türk'ün gücünü yakında yiyeceğiniz tokattan yine hatırlatacağız. Merak etmeyin" dedi.

Terörist Tarrant'ın küstah tehdidi

Yeni Zelanda'nın ChristChurch kentindeki iki camiye, Cuma Namazı esnasında düzenlediği saldırıyı sosyal medya hesabından canlı yayınlayan İskoç asıllı terörist Brenton Tarrant, bir manifesto yayınlamış ve Türklere başlığıyla alçak ifadeler kullandı. Terörist Tarrant, Fatih Sultan Mehmed Han'ın fetih emaneti Ayasofya Camii için; "Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak" diyerek küstahça tehditler savurdu.

Tarrant'ın küstah tehdidine ilişkin de açıklamalarda bulunan Kayıhan Osmanoğlu, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması gerekliliğine vurgu yaparak; "Biz bağımsız bir ülkeyiz. Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasını istiyoruz. Orası bizim için çok önemli ve değerli. İnşallah en kısa zamanda açılacağına da inanıyoruz. Ben Ayasofya'ya bilet alarak değil abdest alarak girmek istiyorum. Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması İslam düşmanlarına vereceğimiz en güzel cevap olacaktır" dedi.

Taha Emre ÖZDEMİR / ANKARA

YENİ AKİT

Yorumlar (1)

  • - MEVLİD

    Orada ölen müslümanlar için benim hükümetim korkudan mevlit bile okutamadı ; Ayasofyayı ibadete açaçakmış ağa babası İsrail'den izin almadan nereyi açıyor tanzim satış mağazası mı açıyor; bak Fatih'in torunu İstanbul'un yeni başkanı karadeniz uşağı İmamoğ'luna şehitler için mevlit okuttu kendisi de yasin okudu birde bu adamı zillet ittifakı diye terör örgütleri ile bir tutmazlar mı herkesi kendileri gibi sanıyorlar.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER