Spor
  • 11.8.2009 13:02

ADNAN POLAT'TAN LİNCOLN İTİRAFI!..

Galatasaray Başkanı Adnan Polat düzenlediği basın toplantısı ile gündemdeki konuları değerlendirdi. Polat, Lincoln'e neredeyse çifte standart uyguladıklarını ama futbolcunun iyi niyetlerini anlamadığını söyleyerek, "Almanya'da Galatasaray kampına 60 kilometre mesafede bulunmasına rağmen kampımıza katılmadı." dedi.


LİNCOLN KONUSU

- Bütün futbolcularımız geldi ama Lincoln'ün yine geçikeceğini düündük ama gelmedi. Kendisine ihtarname çekildi. 2 hafta sonra bir ihtarname daha çekildi. Gelmeyince de Galatasaray'ın tazminat hakları saklı kalmak üzere sözleşmesi tek taraflı feshedildi. Konu UEFA'ya iletildi.

- Almanya'da Galatasaray kampına 60 kilometre mesafede bulunmasına rağmen kampımıza katılmadı. Lincoln'e neredeyse çifte standart uyguladık. Onu koruyup kolladık ama bunların hiçbirini anlayamadı. Hep sıkıntı yarattı. En azından kendisine kulüp arayıp, anlaşıp gidebilirdi ama böyle yapmadı. Futbola ve futbolun ruhuna saygısızlık etti. Umarım bundan sonra alınacak kararlar adil olur.

YATIRIMLAR

- Geçen seneki gibi büyük hayal kırıklığı yaşadığımız bir sezon hiç yaşamamıştım. O yüzden geçen sene bir değerlendirme yapamadık. Bu toplantı geç kalınmış ir toplantı oldu.

- Kulübümüzün en önemli projesi yeni stadımız Türk Telekom Arena... Onun dışında Sportif AŞ ve Futbol AŞ'nin birleşimi de bizim için çok önemli.

- Borç hiçbir zaman bitmez. Bir denge vardır ve o dengeyi tuturduğunuz zaman sorun olmaz. Sıfır borçla hiçbir kurum dönmez.

- Riva için Eylül ayında ruhsatını alacağız. Şu anda bütün izinleri bitmiştir. Riva'yı 70-80 milyon dolara satıp borçlarımızı kapatabilirdik ama biz bu projeyi yürütmeyi seçtik. Riva arazisinin bulunduğu bölgeye 3. köprü yapılacak ve arazinin değeri artacak.

- 16 aylık süreçte arzu ettiğimiz noktaya geldiğimizi söyleyemem ama ödemeler konusunda kimseyi sıkıntıya sokmadık. Bugün tüm amatör sporcularımızın ve çalışanlarımızın ödemeleri yapılmıştır. Futbol takımımızda ise geçen seneden kalan çok az bir ödememiz var.

TFF İLE İLGİLİ OLAN SIKINTI

- Türkiye Futbol Federasyonu, geçen sezon Sivas'ta oynadığımız maçı iptal etmeliydi. O buz olan sahada maç oynatmamalıydı. Sezon bitiminde bir değerlendirme yaptık ve "Başkan Mahmut Özgener'in iyi niyetinden şüphe etmiyoruz dedik. Temiz bir sayfa açalım, kavga etmeyelim" dedik. Şu an da kendisiyle sık sık görüşüyoruz.

TRANSFERLER NASIL YAPILIYOR

- Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ, Adnan Sezgin, Frank Rijkaard ve Johann Neeskens ile alınacak futbolcuları belirliyoruz. İç transferde Adnan Sezgin, dış transferde ise Haldun Üstünel çalışmaları yürütüyor.

- Biz Leo Franco, Gökhan Zan ve Mustafa Sarp'a bonservis bedeli ödemedik. Keita ve Elano için ise toplam 15.5 milyon euro ve biz bunu 4 seneye böldük. Bu yıl toplam bizden 6 milyon euro çıktı.

- Yurt dışında kimin alınacağını ben ve Haldu Üstünel'den başka bilen yoktu. Diğer arkadaşlarımız da bunu merak etmediler zaten. Transferleri ucuza kapatmamız için bunu yapmamız gerekiyor.

RİJKAARD'IN GELİŞİ

Bana göre Avrupa'da bir kulüpte olabilecek en iyi teknik heyet bizde... Johann Neeskens'i tek başına getirsek kimse bir şey diyemezdi. Çok değerli bir teknik heyetimiz var.

İLGİLİ HABERLER