Dünya
  • 17.5.2013 21:23

Afganistan'da bombalı saldırı: 10 ölü 70 yaralı

     Kandahar Valiliği'nden yapılan açıklamada, kentin Ayno Mina bölgesinde bir restoranın yakınında bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 10 kişinin hayatını kaybettiği, çoğu ağır 70'ten fazla kişinin yaralandığı bildirildi.
     Valilik sözcüsü Cavid Faysal, saldırının hedefinin hükümet güçleri olduğunu söyledi. Saldırıda sivillerin hayatını kaybettiğine dikkati çeken Faysal, "Halkın akşam yemeği yediği sırada restoran yakınında gerçekleşen saldırının asıl amacı polis ve askerlerdi ancak burada hayatını kaybedenler ve yaralananların çoğu sivil halk" dedi.
     Polis konvoyunu hedef alan saldırı sonucu şiddetli patlama meydana gelirken, olayda hayatını kaybedenlerden 3'ünün polis olduğu, 10'dan fazla polisin de yaralandığı belirtildi.
     Görgü tanıkları, saldırının ardından hayatını kaybedenlerin sayısının, verilen rakamların çok daha üzerinde olduğunu iddia ederken, saldırının sorumluluğunu üstlenen olmadı.
     Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin işadamı kardeşi tarafından inşa edilen ve içinde sitelerin de bulunduğu Ayno Mina'ya aileler, cuma günleri hafta sonu tatili olması dolayısıyla piknik yapmaya gidiyor.
    
     Muhabir: Mustafa Bağ
     Yayıncı: Serkan Fidan

 

İLGİLİ HABERLER