Gündem
  • 30.3.2009 19:05

AK PARTİ KAZANIN ARAŞTIRILMASI İÇİN ARAŞTIRMA İSTEDİ

ANKARA - AK Parti, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasının araştırılması ve alınması gereken önlemlerin tespit edilmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi.
AK Parti Grup Başkanvekilleri tarafından TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, seçim çalışmaları nedeniyle, Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götürmek üzere hareketlenen helikopterle kalkışından bir süre geçtikten sonra bağlantı kurulamadığı belirtildi.
Bunun üzerine, Cumhurbaşkanı Abdullah GÜl ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletin bütün birimlerinin seferber olduğuna işaret edilen araştırma önergesinde, şunlar kaydedildi:
''İçişleri Bakanımız aynı gün, Başbakanımız ve Ulaştırma Bakanımız da ertesi gün arama çalışmalarına bizzat katılarak, herhangi bir ayrıntının kaçırılmaması için büyük gayret göstermişlerdir. Adeta, sivil-asker herkes seferber olmuştur. Ancak, arazinin ve havanın olumsuz şartları nedeniyle helikopterin enkazına 27 Mart 2009 tarihinde ulaşılabilmiştir.
Bu olay, ülkemizi derin bir üzüntüye boğmuştur. Muhsin Yazıcıoğlu, Türk siyasi hayatının uzun yıllarına damgasını vurmuş çok önemli bir siyasetçidir. Türkiye'nin buhranlı zamanlarında hep demokrasiden yana tavır koymuştur. Krizden çıkış yolu olarak hep milleti işaret eden Yazıcıoğlu, bu dik duruşuyla vatandaşlarımızın takdirini kazanmıştır.
Merhum Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kaza ile ilgili toplumumuzda en ufak bir şüpheye yer bırakmamak için Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan helikopter kazasının araştırılarak alınması gereken önlemlerin tespit edilmesi talep etmekteyiz.''

İLGİLİ HABERLER