Ekonomi
  • 12.9.2019 15:26

AK Parti teklif etti! İstanbul’daki öğrencilere bir müjde daha

İBB Meclisi’nde AK Parti grubunun öğrenci aylık abonman ücretini 40 TL’ye indirme teklifinin kabul edilmesinden sonra bir müjde daha geldi. Yine AK Parti grubunun teklifiyle, liseden mezun olan ancak üniversiteye yerleşemeyen gençler ‘öğrenci indirimi’nden yararlanabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde AK Parti grubu, öğrenci akbilinin kapsamıyla ilgili tasarıyı Meclis gündemine sundu. Tasarıya göre, liseden mezun olan ancak herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen gençler ‘öğrenci’ statüsünde kabul edilerek aylık 40 TL karşılığında abonman tarifesinden yararlanabiliyor. İBB Meclisi’nde görüşülen söz konusu teklif, kabul edilerek yürürlüğe girdi.

"Hayırlı olsun"

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, şu ifadeleri kullandı:

“İBBMeclisi İBB AK Parti Grubu olarak, öğrencilerimize sağladığımız aylık abonman indirimini şimdi de liseden mezun olduktan sonra üniversiteye giremeyen öğrenci kardeşlerimiz için de uyguluyoruz. İBB AK Parti Grubu olarak verdiğimiz teklif meclisimizden geçti. Hayırlı olsun.”

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Anlaşıldı İmamoğlu topal ördek bostan korkuluğu bütün zamları ve indirimleri AKP yapıyormuş; her şey çok daha güzel oluyor taksilerde zam bekliyor.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER