Gündem
  • 16.2.2020 14:32

AK Parti'den 'yeni darbe' iddialarına sert tepki!

Son günlerde gündeme gelen 'yeni darbe olacak' iddiaları için AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'dan açıklama geldi. Özkan "Darbe ve cunta arzusu içinde olan, ihanet odaklarıyla beraber yürüyen bütün darbecilere gereken cevabı verecektir" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, son günlerde sosyal medyada yayılan 'Türkiye'de yeni darbe olabilir' iddialarına yönelik, "Biz, milletimize güveniyoruz. Aziz milletimiz, bu tür karanlık emelleri olan, darbe ve cunta arzusu içinde olan, ihanet odaklarıyla beraber yürüyen bütün darbecilere gereken cevabı verecektir" dedi.

AK Parti'den 'yeni darbe' iddialarına sert cevap!

Yeni bir darbe olabilir iddiası

Özkan, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un 'FETÖ'nün siyasi ayağı' konusundaki açıklamalarının ardından sosyal medyada yayılan 'Yeni bir darbe olabilir' iddialarına ilişkin şunları söyledi:

İhanet edenlere gereken cevap verilecektir

"Biz, milletimize güveniyoruz. Aziz milletimiz, bu tür karanlık emelleri olan, darbe ve cunta arzusu içinde olan, ihanet odaklarıyla beraber yürüyen bütün darbecilere gereken cevabı verecektir."

Darbeyi olası görmüyoruz

"15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası hayata geçirmiş olduğumuz mevzuatlarla, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları'nın İçişleri Bakanlığı'na, Genelkurmay Başkanlığı'nın Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanması nedeniyle bu tür iddiaları olası görmüyoruz."

Gelecekleri varsa görecekleri de var

"Ancak elbette bu tür iddiaları yok saymak da mümkün değil. Bununla ilgili kamuoyunun takibinde olduğumuzu belirtmek isterim. Her ne kadar ciddiye almasak da bu tür iddiaların zerresine dahi büyük bir hassasiyetle eğilerek, olası riskleri ortadan kaldırmanın, demokrasimizin, cumhuriyetimizin, anayasal rejimimizin bir gereği olduğunu düşünüyoruz. Gelecekleri varsa görecekleri de var."

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    15 temmuz darbe kalkışmasından önce muktedir Yaverini işaret edip sağımda solumda hareketlenmeler var diyordu darbeye teşebbüs ettiler darbe olacaksa yine muktedir bilir , FETO nun önünde diz çöken grup başkanları değil.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER