Gündem
  • 9.4.2020 11:35

Akşener’den şaka gibi korona açıklaması! ‘AK Parti bunu ilk kez yaşıyor’

Koronavirüsle mücadele sürecini değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, başta FETÖ’nün 15 Temmuz kalkışması ve ekonomik saldırılarla baş etmek zorunda kalan AK Parti hükümeti için akılalmaz sözler sarf etti. FETÖ ve hamisi ABD’nin Türkiye’ye yönelik taarruzlarını görmezden gelen Akşener, “AK Parti 20 yıldır ilk defa sorunla karşılaşıyor” dedi. Akşener, virüsle mücadelenin acemice olduğunu da savundu.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı erken önlem alan ülkelerin başında gelen Türkiye, hastalığa karşı dünyaya ders verecek bir mücadele yürütüyor. Kendi vatandaşlarının yanında onlarca ülkeye de yardım gönderen Türkiye’de, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başarısı da büyük takdir topluyor.

Bununla birlikte muhalefet cephesi, hükümetin mücadelesini desteklemek yerine takoz olmak için elinden geleni yapıyor. Son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı yayında akılalmaz sözler sarf etti.

Cüneyt Özdemir’in sosyal medya hesabından yaptığı yayına katılan Akşener, AK Parti hükümetini hedef alarak koronavirüs mücadelesinin yetersiz olduğunu savundu.

AK Parti hükümetinin 20 yılda; e muhtıra, 17/25 Aralık darbe girişimleri ve 15 Temmuz hain darbe kalkışması başta olmak üzere, küresel eşkıya ABD tarafından Türkiye’nin ekonomisini çökertmek için yapılan saldırıyı da görmezden gelen Akşener, hükümetin ilk defa bir kriz gördüğünü iddia ederek büyük bir skandala imza attı.

Aynı zamanda Akşener, Sağlık Bakanı Koca’nın Koronavirüs Bilim Kurulu kurmasını desteklediğini söylese de, yürütülen mücadelenin acemice olduğunu savundu.

Başta "Yurtta Sulh ilkesini kuracağız" şeklindeki sözü ile Fetullahçı Terör Örgütü'nün söylemine benzer ifadeler kullanan Akşener'in, FETÖ ve ABD'nin saldırılarını neden görmezden geldiği merak konusu oldu.

yeniakit.com.tr

Yorumlar (2)

  • - EKONOMİ

    AKP ilk defa bir salgınla karşı karşıya; aklı yetseydi hıfzıssıhhayı kapatmaz kötü günlerin kurtarıcısı MB nin ihtiyat akçesini hiç etmezdi; ihtiyat akçemiz kasada dursaydı milletin a... koyan iş adamlarından geçici sözde bağış kampanyasına alet olmazdı; bu tavır utanmaz babanın çocuğunun kumbarasındaki harçlığına musallat olmasına benziyor.!

  • - F.S.V

    Cumhur ittifakı hakkında ağzını sil de öyle konuş

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER