Gündem
  • 7.4.2021 14:24

Akşener'den Amirallere tepki!.. Uykuları kaçmış bildiri yazmışlar..

Akşener'den emekli amirallere tepki: Sorumlu davranmaları gerekirdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gündeminde emekli amirallerin bildirisi vardı. Akşener, "Gece uykusu kaçan, 'Acaba ne yapsam da ortalığı nasıl karıştırsam' diye iş başına geçiyor. Sorumlu davranmaları gerekirdi" dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında kürsüdeydi. Emekli amirallerin darbe imalı bildirisi ile ilgili konuştu. Bildiriye imza atan emekli amiralleri eleştirdi.

"Gece uykusu kaçan, 'Acaba ne yapsam da ortalığı nasıl karıştırsam' diye iş başına geçiyor. Sorumlu davranmaları gerekirdi. Ülkeye dair endişeleri, kaygıları olanlar, bireysel olarak her platformda veya bir sivil toplum kuruluşunun şemsiyesi altında, görüş ve önerilerini elbette açıklayabilirler. Ancak bunu, gizemli gece yarısı bildirileriyle yapamazlar. Yapanlar da karşılarında önce bizi bulur."

"Bizim pusulamız bellidir"

İyi Parti içinden yapılan farklı açıklamaları da değerlendirdi ve "Pusulamız belli" sözlerini kullandı.

"Bizim pusulamız bellidir ve daima şaşmadan milletimizi gösterir. Milletimiz, kimin nerede durduğunu, kimin doğru durduğunu, kimin millet iradesine sahip çıktığını gayet iyi biliyor. Kimsenin endişesi olmasın. Allah bizi milletimize karşı utandırmasın."

* Siyaset olanı bileni okuyabilme, gerçeği görebilme ve gösterebilme sanatıdır. Yaşananları doğru analiz etmek yetmez, akıntıya karşı kürek çekmeyi de gerektirir.

* Son üç buçuk yılda yaşadıklarımızı hatırladıkça bize koltuk hesabıyla değil millet ve demokrasi hesabıyla siyaset yaptıran Cenabı Allah’a şükürler ediyorum. En büyük gücümüz milletimize asla yalan söylememek, hakikatin izinden asla ayrılmamaktır. Bu bizim için pek seçenektir.

Bugün vesayete kafa tutuyormuş gibi duranlar dün 28 Şubat’ta masaların altında saklananlar dün biz yine aynı yerdeydik. Geçtiğimiz hafta sonu yaşadığımız olaydaki gibi kim ne düşünür ya da kimi kızdırırız diye düşünmeden hakkın ve hakikatin yanında durduk.

* Son dönemde bir modadır gidiyor. Gece vakti ortalığı karıştırma modası. İstifa eden bakan mı dersiniz, görevden alan bürokrat mı, fesih edilen anlaşma mı dersiniz…

* Uykusu kaçan acaba ne yapsam da ortalığı nasıl karıştırsam diye iş başına geçiyor, bedelini ödemek maalesef milletimize düşüyor. Bu modanın son örneği olarak 104 emekli amiral bir bildiri paylaştılar. İktidar, darbe edebiyatıyla 4 gün daha milletin dertlerini konuşmaktan kurtuldu.

* Cumhur İttifakı’nın oyları her ay düşerken kimsenin iktidarın değirmenine su taşımasına müsaade edemeyiz, etmeyeceğiz. Kimse de kusura bakmasın. Bu işler böyle yapılmaz.

* Kaygıları olanlar bireysel olarak her platformda, basında, yayında görüş ve önerilerini elbette açıklayabilirler ancak bunu gizemli gece yarısı bildirileri ile yapamazlar.

ÇARPIK ZİHNİYET

* Yapanlar da karşılarında önce bizi bulurlar. Biz söz de karar da milletindir diyenleriz.

“ALLAH SAYIN ERDOĞAN’A SABIR VERSİN”

* Nedense bu bildiriyle ilgili duruşumuza AK Parti değil, küçük ortağı daha çok bozulmuş. Sayın Erdoğan teşekkür etti diye olsa gerek, küçük ortak köpürdükçe köpürdü.

* AYM’den sonra hızını alamayıp yakında Deniz Kuvvetleri’nin de kapatılmasını isterse şaşırmayın. Allah Sayın Erdoğan’a sabır versin, çok içtenlikle yapıyorum bu duayı.

*Dün şerefsiz dediğine bugün mübarek deyip, dün mektup yazıp ‘iktidarı uyarın’ diye yalvardıklarına da bugün şerefsiz diyebilen tutarsız duruş ve söylemleriyle ülkeyi germekten başka fonksiyonu olmayan birinin üstünde gereğinden fazla durmak istemiyorum.

İLGİLİ HABERLER