Gündem
  • 13.12.2019 22:29

Akşener'in sözlerine AK Parti'den sert tepki

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın partileri için milletvekili verebileceklerini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e AK Parti'den çok sert tepki geldi. AK Partili Mehmet Muş, sosyal medya hesabından Akşener'in açıklamalarını paylaşarak, "Çok talihsiz bir açıklama. Milletvekili milletin vekilidir. Alınıp-satılmaz" dedi.

Meral Akşener'in sözlerine AK Parti'den çok sert tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı televizyon programında "Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan"ın kuracağı partiler sizden 20 milletvekili isterse, verir misiniz?' sorusuna "Biz böyle bir yoldan geçtiğimiz için elbette evet derim" şeklinde cevap vermişti.

"Milletvekili milletin vekilidir alınıp satılamaz"

Akşener'in skandal açıklamasına bir tepki de AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'tan geldi. Mehmet Muş, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Çok talihsiz bir açıklama. Milletvekili milletin vekilidir. Alınıp-satılmaz" şeklinde cevap verdi.

Yeter ki AK Parti'ye muhalefet olacak parti sayısı yükselsin

17 yıldır devleti en iyi şekilde yöneten AK Parti ve Başkan Erdoğan'a muhalif olmak için elinden gelen CHP, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde İYİ Parti'ye 15 milletvekili vererek Meclis'e girmesini sağlamıştı. İttifakı CHP sayesinde Meclis'e girebilen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in aynı taktiği Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kurduğu partiler için de yapacağını söylemesi, bir çeteleşme olduğunu kanıtladı.

KAYNAK : YENİ AKİT

İLGİLİ HABERLER