Dünya
  • 14.1.2015 21:24

Alçak koltuk Erdoğan'a kızdı

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, Avrupa ve Asya büyükelçileri ile yaptığı toplantısının bir kısmını Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarına ayırdı.

Ankara-Tel Aviv arasında yaşanan 'alçak koltuk' krizinin mimarı olarak bilinen İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İsrail'i eleştiren sözlerine tepki gösterdi.İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, Avrupa ve Asya büyükelçileri ile yaptığı toplantısının bir kısmını Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarına ayırdı.

"MAHALLE KABADAYISI"

İspanyol basınında yer alan habere göre, Lieberman, Erdoğan’ı ’Yahudilere karşı nefret tohumları yaymak’la suçlayarak Avrupa’nın bu kişiye karşı daha fazla sessiz kalamayacağını savundu. Lieberman'ın, "Avrupa'nın Erdoğan gibi bir mahalle kabadayısı ve takımına karşı 'Kuzuların Sessizliği'ni oynaması, bizi 1930’lu yılların gerçeğine geri götürebilir" dediği belirtildi.

Lieberman ayrıca Filistin lideri Mahmud Abbas’ı da ’terörist bir diplomat’ olarak tanımlayarak, bu şahsın Filistin devletinin kurulmasından çok kendi geleceğini düşündüğünü iddia etti. DHA

İLGİLİ HABERLER