Spor
  • 20.5.2019 12:26

Ali Palabıyık Başakşehir maçında Galatasaray'ın bir golünü bir de penaltısın yedi

Galatasaray'ın Fenerbahçe darbesinde skandal kararlarıyla Sarı kırmızılıların büyük tepkisini çeken hakem Ali Palabıyık, MHK tarafından 3 haftadır dinlendiriliyordu..
Dinlenmeden dönen Palabıyık, Galatasaray'a aleyhine kararlarında bırakıtğı yerden devam etti..
MHK, Galatasaray'ın bütün itirazlarına rağmen Ali Palabıyık'ı bu kritik maçta VAR hakemi olarak görevlendirdi..
Palabıyık maç sırasında gözlerden kaçan iki kritik hataya imza attı... Derbiyi Galatasaray kazandığı için bu hatalar cok dikkat çekmedi..
İlki bir korner atışı sırasında Galatasaraylı Marcao, arkasındaki Başakşehirli oyuncu tarafından çekilirken son anda topa dokundu ve o topu Mert kurtardı.
Aslında pozisyon net penaltıydı. O görüntüleri yorumlayan Erman Toroğlu, "Yüzde 100 penaltı. tartışması bile yok" dedi.
İşte bu açık pozisyon için normalde maçın hakemi Cüneyt Çakır'ı uyarması gereken VAR hakemi Ali Palabıyık, pozisyonu bildirme gereği bile duymadı.
Ali Palabiyik'ın ikinci büyük hatası Belhanda'nın golünde geldi.
O golle ilgili eski hakem Deniz Çoban şunları yazdı;

Palabıyık hatalı

Hakem, 55’te Belhanda’nın golünü, VAR’da izledikten sonra iptal etti. Diagne’nin topu eliyle bilerek oynadığına hükmetti. Çakır’ı VAR’a çağıran Palabıyık’ın burada hatalı olduğunu düşünüyorum. Sana göre/bana göre bir pozisyondu. Çakır kararını sahada vermişti. Müdahale etmemesi gerekirdi. Bu karar elbet Çakır’ın genel performansına gölge düşürmedi ama bence de Diagne topu eliyle bilerek oynamamıştı.

Sonuçta Ali Palabıyık Galatasaray aleyhine hatalarını sürdürdü

İLGİLİ HABERLER