Dünya
  • 12.10.2020 19:34

Aliyev : Katliama gelen Ermeni komandoları öldürüldü

 Aliyev duyurdu! Ateşkesi ihlal eden Ermenistan bozguna uğradı! Ermenistan'ın özel komandoları etkisiz..

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev son dakika açıklamalarda bulundu. "Biz düşündük ki Dağlık Karabağ sorunu artık diplomasiyle çözülecek ancak maalesef bunu görmedik. " diyen Aliyev Ermenistan'ın kadın, çocuk, yaşlı demeden sivilleri hedef almasına tepki gösteren Aliyev," Biz öcümüzü savaş meydanında aldık" ifadelerini kullandı ve Karabağ cephesinde Ermenistan'ın özel komandolarının etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Azerbaycan ile işgalci Ermenistan arasındaki Karabağ gerilimi sürerken, Azerbaycan ordusu her gün yeni zaferlere imza atmaya devam ediyor.

Ermeni kara propagandası ile mücadele eden Azerbaycan, cephede gücünü göstermeyi sürdürüyor.

ÖZEL KOMANDOLAR ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın terör niyetini ciddiye almak gerektiğini belirterek, Karabağ cephesinde Ermenistan'ın özel komandolarının etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Her gün yeni bir köyün işgalden kurtarıldığını belirten Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın psikolojik sasıntılar içerisinde kararlar verdiğini aktardı.

"ÖCÜMÜZÜ SAVAŞ MEYDANINDA ALDIK"

Haber Global'de özel röportaj veren Aliyev, Biz sabır gösteriyoruz, elbette saldırıya maruz kalmak her Azerbaycanlı'yı sinirlendirir. Biz öcümüzü savaş meydanında aldık. Kalıcı ateşkesin sağlanması için, artık işgal edilmiş topraklara dönmeyecekler." ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

"Biz kara propagandayla yıllardır yüzleşiyoruz, bazı ülkelerin Ermeni diasporasıyla, Azerbaycan hakkında yalan haberler yaymak hep yaptıkları bir şeydi. Azerbaycan'ın mağduriyetini dünyaya yayma konusunda bize destek veren Türk basınına teşekkür ederim.

"İSLAMOFOBİ YANLILARI, BU SALDIRIYI GİZLEYEMEYECEK"

Ateşkesten hemen sonra Ermenistan yine ateşkesi ihlal etmiştir. Bundan sonra Dağlık Karabağ meselesi siyasi diplomayla çözülecek. Sahada dersini alıp, diplomasiyle de alacak. Gece saatlerinde sivillere karşı dehşet veren saldırılar düzenlemiş, Gence şehrine saldırmışlardır. Bu Ermeni faşizminin tezahürüdür. Ermeni yanlılar, İslamofobi yanlıları artık bu saldırıyı gizlemeyecektir. Ermenistan devleti faşist devlettir. Azerbaycan ordusu her gün yeni zaferlere imza atıyor.

"HADRUT'U İŞGALE ÇABALIYORLAR"

Hadrut'u işgal etmek için çabalıyorlar. Bu gece büyük bir grup, Hadrut'u işgal etmeye çalıştılar. Azerbaycan ordusu o grubu etkisiz hale getirdi. Ermenistan'ın bu gece verdiği kayıp, Paşinyan'ın verdiği siyasi kararların kurbanlarıdır.

statükoyu savaş meydanında değiştirdi. Ermeni güçleri tepelerdeydi, biz Kuzey ve Güney'den yardık. Bizim için mesele, stratejik tepeleri almaktı. Her gün yeni bölgeleri işgalden kurtarıyoruz. Bizim için, 'Yarın orayı alalım, öbür gün burayı alalım' diye düşünmüyoruz. Ermenilerin yıllardır uydurduğu 'Yenilmez ordum' yoktur, biz bunu onlara gösterdik. Bize 'Dur' diyenler şunu bilmeli, biz durabiliriz ama siyasi süreç başlasın. Kan dökülmesin, barışçıl yollarla öz topraklarımızı geri almak istiyoruz.

"BÜTÜN O TOPRAKLARA ÇOCUKLARIN GÜLÜŞÜ GELECEK"

Biz kurtarılmış bölgelerde yeni evler inşa edeceğiz, bir tane bile sağlam bina yok. Faşistlerin arzusu budur zaten. Bizim bütün köyleri dağıttılar hiçbir zaman Azerbaycan halkı oralara dönemesin diye... Ama Azerbaycan halkının iradesini görmemişler. Oraya hayat dönecek, çocukların gülüşü gelecek. Bütün o toprakları cennete çevirmeliyiz. Azerbaycanlılar o topraklarda layıkıyla yaşayacak. Mültecilerimiz bilir ki, onların problemi bizim için en büyük problemdir. Devlet onların her birine her ay para verir. Onlar da her zaman bunun kıymetini bilir. Biz artık o bölgelerin gelişmesini planlayacağız. En kısa sürede oraya yerleşmelerini istiyoruz.

SABAH GAZETESİ

İLGİLİ HABERLER