Dünya
  • 13.6.2018 15:46

Almanya'dan Türkiye'ye skandal Adil Öksüz cevabı

"FETÖ'cü Adil Öksüz? nerede" sorusuna cevap veren Almanya Dışişleri Bakanlığı "Kişisel bilgi veremeyiz" açıklamasında bulundu.

Türkiye'deki hain darbe girişiminin ardından Almanya'ya kaçan FETÖ'nün "Hava Kuvvetleri İmamı" Adil Öksüz'ün Almanya'da saklandığı konusundaki şüpheler ortadan kalkıyor. FETÖ firarisi Adil Öksüz ile sorduğu sorulara açık cevap cevap vermeyen Alman İçişleri Bakanlığı, kaçamak cevapla, Öksüz'ün Almanya'da olduğunu dolaylı yoldan doğruladı.

ŞÜPHELENDİREN CEVAP

Almanya İçişleri Bakanlığı sorulara, "Kişilik hakları nedeniyle şahıslar hakkında bilgi vermiyoruz" cevabını verdi. Genelde bakanlık Almanya'da olmayan kişiler hakkında bu tip sorulara, "Bu kişinin Almanya'da bulunduğuna dair elimizde bilgi yok" cevabını veriyor. Bakanlık, Öksüz ile ilgili, "Adres tespiti yapmak için harekete geçilmişti. Yerini tespit edebildiniz mi?" sorusuna da yanıt vermedi.

İŞTE SABAH'IN SORULARI

- Öksüz'ün nerede olduğu biliniyor mu?

- Biliniyorsa, Alman güvenlik birimleri ne gibi önlemler aldı?

- Elde edilen bilgiler Federal Kriminal Dairesi'ne iletildi mi?

- Henüz bir bilgi edilemediyse, Adil Öksüz'ün hala ikametinin tespiti için çalışma yapılıp yapılmadığını sormak istiyoruz.

"ÖKSÜZ BERLİN'DE"

ALMAN hükümeti Adil Öksüz'ün nerede saklandığı konusunda sessiz kalırken, Anadolu Ajansı, Öksüz'ün örgütün Berlin'de kiraladığı bir evde saklandığını bildirdi. Apartmanda yaşayan Almanlar, zilin üzerinde yazan ismi tanımadığını belirtti. AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, Öksüz'ü saklayan kilit isim olan Ali A., Berlin'deki FETÖ yapılanmasının etkili unsurlarından. Berlin'de birçok gayrimenkulü bulunan firari Ali A.'nın, Türkiye'den çok sayıda FETÖ elebaşının yasa dışı yollarla başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerine kaçışını ve barınmasını organize ettiği belirtiliyor. Öksüz'ün Ali A. tarafından korunduğu, bu kişinin yardımıyla dikkat çekmeyecek şekilde Almanya içinde seyahat ettiği gelen bilgiler arasında.

Sabah

Yorumlar (3)

  • - DARBE

    Firari adil ÖKSÜZ'ün eşi darbeden 1 ay önce oraya gitmiş ; Adil ÖKSÜZ'ün nerede olduğunu iktidar partisinden başkası bilemez neredeyse çıkartın ortaya topu taca atmayın.!

  • - FETÖ

    Muhalefet Adil ÖKSÜZ'ü AKP nin sakladığını seçimlere 1 hafta kala yakaladık getirdik diyerek oy devşirecekler demişti, yine haklı çıktılar .! Kaçıranda geri getirende AKP nin ta kendisi. Meğerse kişi sevdikleri ile berabermiş bu bir tiyatro imiş.!

  • - EY ALMANYA!

    DİYE BAĞIRANLAR? DENİZ FENERİ DAVASINDA AKP HÜKÜMETİNİN ALMAN YARGISINA YAPTIĞI ALAYCI, SAYGISIZ ÜSLUBU ALMANYA BÖYLE KARŞILIK VEREREK HATIRLATMIŞ OLUYOR. RTÜK BAŞKANI ZAHİT AKMAN HAKKINDAKİ DENİZ FENERİ DOSYASINI KABUL ETMEYEN, DAVA İÇİN ALMANYA'NIN GÖNDERDİĞİ DOSYAYA CEVAP DAHİ VERMEYEN TÜRK YARGISI VE AKP HÜKÜMETİ ŞİMDİ AYNI ŞEKİLDE KARŞILIK VEREN ALMAN YETKİLİLERE FEVERAN EDİYOR. BOŞUNA DEMEMİŞLER. "NE KOYARSAN ELİME ONU SÜRERİM YÜZÜNE." FETÖYE O ZAMAN ARKA ÇIKAN AKP'NİN FETÖCÜLER İÇİN İSTEKTE BULUNMASI DA AYRI BİR ALAY KONUSU.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER