Spor
  • 5.10.2008 03:01

ALMANYA'YI SARSAN TÜRK YILDIZ, MİLLİ TAKIM'DA KARARSIZ KALDI

Fatih Terim, W.Bremen’i tek başına sırtlayan Mesut Özil’in Türk Milli Takımı’na kazandırmak için yoğun çaba harcadıklarını ve Mesut’un Almanya-Türkiye arasında tercih yapmak için süre istediğini söyledi.
MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, son haftalarda Werder Bremen’i sırtlayan gurbetçi Mesut Özil’i ay yıldızlı takım kadrosunda görmek istediğini söyledi. Sergilediği müthiş formla Avrupa’nın gündeminden düşmeyen genç yıldızı Türk Milli Takımı’na çağırabilmek için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini kaydeden Terim, Mesut’un Almanya ve Türkiye arasında tercih yapmak için süre istediğini kaydetti. Teknik patron, Mesut’la ilgili şunları söyledi:
Altıntop’lar devrede
"Mesut çok beğendiğimiz, 19 yaş altı milli takımlarından bu yana takdirle, dikkatle izlediğimiz genç ve yetenekli bir oyuncu. Kendisini Türk Milli Takımı’na çağırabilmek için elimizden gelen her şeyi yaptık. Hatta bu konuda milli futbolcularımız Hamit ve Halil Altıntop’tan da yardımcı olmalarını istedik.
Son 10 günde yoğunlaşan uzun görüşmelerden sonra bir noktaya geldik. Ancak Mesut, Alman Ümit Milli Takımı’nın Fransa ile oynayacağı çok önemli play-off karşılaşmalarında kadroya davet edildiğini ve orada olması gerektiğini belirtti. Onun bu tercihine saygı duyuyoruz. Mesut, bizden düşünmek için süre istedi ve (A) Milli Takım’a ilişkin kararını önümüzdeki günlerde açıklayacağını söyledi."

İLGİLİ HABERLER