Ekonomi
  • 29.4.2022 14:28

Altın fiyatları sürpriz ABD verisiyle yükseldi!

Altın fiyatları haftanın son işlem gününe hareketli başladı.Fed faiz kararı beklentileriyle baskı yiyen altın fiyatı ABD'de açıklanan sürpriz büyüme verisi ile yönünü yukarı kırdı. Bununla beraber Kapalıçarşı'da gram altın, çeyrek altın, 22 ayar bilezik, Cumhuriyet altını fiyatı en çok takip edilenler arasında yer alıyor. İşte altın piyasasındaki son gelişmelerle beraber canlı altın fiyatları...

Yaz aylarının gelmesiyle beraber altın fiyatları Türkiye`de en çok takip edilenler arasında yer almaya başladı. Son dönemde dolar/TL desteğini kaybeden gram altın fiyatları ons tarafından esen rüzgarlarla yön buluyor. Ons altın ise Fed faiz kararına odaklandı.

Haftanın son işlem günü 29 Nisan 2022 altın fiyatları ne kadar oldu? İşte canlı gram altın, çeyrek altın, 22 ayar bilezik, Cumhuriyet altını fiyatları...

ALTIN FİYATLARI İÇİN SON GELİŞMELER

ABD ekonomisinin ilk çeyrekte ekonomistlere sürpriz yaparak yüzde 1,4 daralması altın fiyatları için destek oldu.

ALTIN FİYATI YENİDEN PSİKOLOJİK DİRENCİN ÜSTÜNDE

Stagflasyon endişelerinin yeniden ön plana çıkmasının Fed`in faiz artırımları konusunda ne kadar agresif olabileceğinin sorgulanmasını beraberinde getirmesine bağlı olarak altın fiyatı bugün yeniden 1900 dolar/ons psikolojik direncinin üzerine çıktı.

DOLAR ENDEKSİNDEKİ GÜÇLÜ SEYİR ALTIN İÇİN YÜKSELİŞİ SINIRLIYOR

ABD Doları`nın önde gelen para birimleri karşısında güçlü olmaya devam etmesi, altın fiyatları tarafında hızlı bir yükselişin önüne geçse de spot altın fiyatı şu sıralarda düne göre primli seyrediyor.

Spot altın için ilk direnci 1908 dolar/ons olarak ifade eden analistler, buranın geçilmesi halinde 1925 dolar/ons seviyesine doğru bir hareketlenme bekliyorlar.

Altın için ilk destek ise 1894 dolar/ons seviyesinde.

ALTIN FİYATLARI 29 NİSAN 2022 NE KADAR, KAÇ TL?

Kapalıçarşı`da gram altın, çeyrek altın, 22 ayar bilezik bugün ne kadar? İşte canlı altın fiyatları:

GRAM ALTIN FİYATI 29 NİSAN 2022 BUGÜN NE KADAR?

ALIŞ(TL) 909,80
SATIŞ(TL) 909,99

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI KAÇ TL

ALIŞ(TL) 1.483,00
SATIŞ(TL) 1.499,00

22 AYAR BİLEZİK FİYATI BUGÜN CANLI RAKAMLAR

ALIŞ(TL) 829,76
SATIŞ(TL) 836,09

İLGİLİ HABERLER