Ekonomi
 • 4.10.2019 16:26

Altunizade metrobüs durağındaki üstgeçit paralı oldu!

Altunizade metrobüs durağında oluşan yoğunluk sonrası turnikeler üstgeçidin girişine yerleştirildi. Böylece üstgeçitten yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar da kart basmak zorunda kaldı. Bu durum vatandaşlar tarafından tepki çekti

Altunizade metrobüs durağında sabah saatlerinde sık sık insan seli yaşanıyordu. Geçtiğimiz günlerde yapılan yeni uygulama ile metrobüs durağındaki turnikelerin yeri değiştirilerek üstgeçidin girişine konuldu. Böylece metrobüsü kullanmak isteyen vatandaşların yanısıra yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar da turnikelerden geçmek için kart basmak zorunda kaldı. Vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi.

Durumdan şikayetçi olan bir vatandaş, "Çok saçma ve yanlış bir uygulama bence. Ben normalde çok fazla kullanmıyorum ama ilk kez bu sistemi kullanacağım" dedi.

site:sabah.com.tr altunizade ile ilgili görsel sonucu

İMAMOĞLU'NUN SÖZCÜSÜ: ALT GEÇİTLERİ KULLANSINLAR!

Sorunun tepkiyle karşılanması üzerine bir açıklama yapan İBB Sözcüsü Murat Ongun üst geçidin paralı olması konusunda geri adım atılmayacağının sinyallerini vererek karşıya geçmek isteyenlere alt geçitleri kullanmalarını önerdi!

Yorumlar (6)

 • -

  Bu zihniyet asansörlerde bile vergi almaya kalktı!!? Normal her şey çok güzel oluyor!!!!

 • - Mehmet

  HER ŞEY COKKKK GÜZEL OLACAK 😀😀

 • - Kapakci

  Ismet itönü zamaninda icmekten si... çalmaktan kasada para kalmayinca sagir ismete pasam kasa bosaldi halki soymamiz lazim yeni vergiler koyalim demisler. yahudi lazimligi giymeyeni astilar kuran okuyani astilar vergi vermeyeni astilar millete zulüm üstüne zulüm ettiler ermeni itönü köprüden geçiş vergisi koyun demiş sonra sormus tepki varmi yalakasi yok demis ozaman köprüden cikarkende 1 tl alinsin demis 1 ,hafta sonra tepki varmi demis yine yok demis yalaka ozaman köprüde milleti be... demiş yine tepki varmi yalaka yok demiş 1 ,hafta sonra chpli halktan biri paşam aksam sabah metröbüs duragi gibi çok kalaba oluyor bari adamlari çogaltin demis

 • - CUMHUR

  Herşey çok güzel oluyor istanbul. Sıkın dişinizi kaldı 4 yıl

 • - CUMHUR

  Ekrem yaparsa doğrudur.

 • - CUMHUR

  Üst geçidi işgal edenlerin kaos yaratmak isteyen Ak militanlar olduğunu tespit etmiş bunun için metrobüse binen binmeyen belli olsun diye tedbir almış, geriye dönüp oradan binen yolcusu dün ne kadardı bugün ne kadar demek ki AKP li belediye bu metrobüsü yaparken nüfus planlaması yapmamış metrobüs var mı var; yatırım yaparken milletin parasını fütursuzca harcıyorlar ama kaça yaptıklarının hesabını vermiyorlar adamın gözüne sokuyorlar bu yolları biz genişlettik diye maharet yolu genişletmek değil kamulaştırma yapıp yol için arsa tahsis etmek büyüklerimiz bunlardan önce ileride yolu genişletirsek diye bu kamulaştırma bedellerinin hepsini ödemiş bunlara da sadece asfalt dökmek kalmış.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER