Dünya
  • 19.6.2019 08:00

Amerika YPG'ye askeri hava üssü inşa ediyor

ABD Suriye'de YPG kontrolündeki bölgede askeri hava üssü inşa ediyor

Uydu görüntüleri, ABD'nin Türkiye sınırına yaklaşık 30 kilometre mesafede inşa ettiği askeri üssü ortaya çıkardı.YPG kontrolündeki Ayn el Arap (Kobani) kırsalında, Türkiye sınırına yakın bir bölgede inşası 2015 yazında başladığı ifade edilen hava üssü şu anda oldukça kapsamlı bir hale gelmiş durumda.

IntelSky isimli gözlemci kuruluşun aktardığı verilere ve uydu görüntülerine göre askeri üste büyük bir hava sahası, ABD'nin askeri donanımlarının bulunduğu bina ve yerleşkeler mevcut.

Yerel kaynaklar bir süredir ABD'nin Ayn el Arap kırsalında bir üs kurduğunu aktarıyordu.

Askeri üssün konumu:

Bölgeden aktarılan bilgilerde ABD güçlerinin söz konusu üsse askeri sevkiyatta bulunduğu ve bölgedeki çalışmaların, PKK'nın Suriye yapılanması YPG ile birlikte gerçekleştirildiği ifade ediliyordu.

Kaynak: Mepa News

Yorumlar (3)

  • - Yayınlanırsa?

    ABD, YPG'yi yeni müttefik ediniyor. İncirlik'i oraya taşıyor gibi ya. Stratejik ortak, yılların müttefiki beklentimiz artık pek işimize yaramayacak.

  • - Seçmen

    "Yiğitsen ABD'den İncirlik'i kapatmasını iste." Diyenler okusun. Bizim iktidar istemese de ABD İncirlik'i kapatacak gibi. Görülen ve anlaşılan o ki ABD, YPG'yi yeni müttefik edinmiş.

  • - Cehape Diktatörü

    Faşist chp göbek atar Kaçmak için iyi alternatif

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER