Gündem
  • 30.3.2020 22:02

Amerika'da yağma paniği!.. Ünlü mağazalar vitrinlerini tahtayla kapattı

Amerika'nın ünlü mağazaları olası bir yağma olaylarına karşı vitrinlerine tahtalar çakarak kapattı. Tıpkı bir kasırga önlemine benzeyen görüntüler korkunun büyüklüğünü gösterdi.

New York'ta mağazalar yağmaya karşı vitrinlerini plakalarla kapattı..

Covid-19 salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanan New York'ta ünlü markalar, yağma ihtimaline karşı mağazalarında tedbir aldı. Ünlü markalar, mağaza vitrinlerini tahta plaka ve kalaslarla kapattı.

Geçen hafta salgınla mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan edilen New York eyaletinin Manhattan kentinde, birçok mağaza olası bir yağmaya karşı önlem aldı.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALARIN YAĞMA KORKUSU

Manhattan'ın eğlence ve alışveriş merkezi Soho bölgesinde, dünyaca ünlü markaların mağaza vitrinlerini boşalttığı, bazılarının da vitrinlerini tahta plaka ve kalaslarla korumaya aldığı görüldü.

BLASİO'NUN AÇIKLAMALARI TEDİRGİN ETTİ

Mağazalardaki bu tedbirlerin, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio'nun kentin mayıs sonuna kadar kapalı kalabileceği yönündeki açıklaması ve virüsün 8,6 milyonluk nüfusun yarısına bulaşabileceği yönündeki uyarısının ardından alınması dikkati çekti.

ABD'DE HER AFETLE YAĞMA OLAYLARI YAŞANIYOR ABD'de, elektrik kesintisi, şiddetli kasırga, sel ve benzeri doğal afetlerde büyük süpermarket ve alışveriş mağazalarında yağma olayları sıkça görülüyor.

Bu durumlarda, özellikle lüks tüketim ürünleri satan mağazalar defalarca yağmalanmıştı.

En son Florida eyaletinde 2017'de etkili olan Irma kasırgasında, önlemlere rağmen benzer olaylar yaşanmış, Miami'de onlarca kişi vitrinleri kırarak mağazaları yağmalamıştı.

 

İLGİLİ HABERLER