Yaşam
  • 5.4.2020 21:56

Amerika'da yaşayan Ahu tuğba dehşeti anlattı!.. Burada paran yoksa ölürsün

Uzay çağını yaşadığı söylenen Amerika'nın aslında taş devrini yaşadığı gün gibi ortaya çıktı.. 17 bin doları olmayan Koronavirüs hastaları sokaklarda ölürken yağma başlamak üzere..

Ahu Tuğba: ABD'de paran yoksa sokakta ölüyorsun

Ahu Tuğba: Amerika'da 'açım' de, komşun su vermez! - Magazin ...

Son dakika... Sekiz günde koronavirüs vakalarının 3'e katlandığı ABD’de kabus giderek büyüyor. Uzun süredir yaşamını ABD'de devam eden Yeşilçam oyuncularından Ahu Tuğba, insanların hastanede kalmadığı halde 17 bin dolar ücret ödediğini belirterek salgınla ilgili yaşadıklarını anlattı.

Yeşilçam oyuncularından Ahu Tuğba uzun süredir hayatını Amerika'da devam ettiriyor.

Ahu Tuğba, "Amerika'da paran yoksa sokakta ölüyor insanlar, sonra da yakıyorlar. Yandaki komşu hastaneye gitti arabasıyla: Kilise hastanesiymiş, bakmamışlar, 3 gün bekletmişler. Çarşamba sabahı bir daha gitmiş, ayakta bakmışlar sonra da göndermişler.

"HASTANEDE KALMADIĞI HALDE 17 BİN DOLAR ÜCRET ÖDEMİŞ"

Hastanede kalmadığı halde 17 bin dolar ücret ödemiş. Burada sigortan yoksa yandın! Bir hastalık halinde ambulans çağıracaksın. Ambulans almaya gelirken, polis arabası ve itfaiye arabası da geliyor, o zaman bakıyorlar. Sistem burada böyle" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DEKİ ŞARTLARI ÖVDÜ

Türkiye'de ki şartları da öven Tuğba, "Türkiye'de polis ve jandarma eve gidiyor, yardım ediyor. 65 yaş üstünde ki emeklinin parasını evine götürüyor. 'Devlet hastanesine acilden gidince bakıyorlar hemen' dedim Amerikalı arkadaşlarıma inanamadılar. Burada 'açım' de, komşun su vermez " dedi.

"YAĞMALANMAYA KARŞI HERKES TAHTA İLE CAMLARI KAPATIYOR"

Ahu Tuğba, Florida ve New York'ta çok kötü günler yaşandığını belirterek, "Burada herkes yağmalamaya karşı tahta ile camları kapatıyor. Hastanelerde şu an parası ve sigortası olanlar bile zor bakılıyor. Sokakta yatan evsizler çok fazla. Herkes silahlanıyor... " dedi.

Yorumlar (3)

  • - White

    Cennet vatan türkiye varken ne işin vardı Amerika'da okadar paranı Türkiye'de harcasaydında vatan millete devlete bir faydan olsaydı

  • - Akgün keskin

    ABD de 33 sene yaşamış biri olarak bu yazılanlara götümle gülüyorum evet ABD de özel hastanelere gidersen sigortan yoksa çok para ödersin ama hiçbir özel hastane acil servise gittiğinizde sizi geri çevirmez her türlü müdahaleyi yapar ameliyat by-pass dahil paranız yoksa sizi rehin tutmaz taburcu olur çıkarsınız size 100 bin dolar fatura daha da fazla gönderir ama hiçbir yaptırım uygulayamaz haciz gelmez bunun yanında Health Department hastaneleri var burası gibi oradan randevu alırsınız sigortanız yoksa burası gibi size 1-2 haftaya randevu verirler ameliyat gerekliyse belki bir ay sonraya randevu verilir ve para ödemezsiniz eğer çalışıyor işiniz varsa cüzi bir miktar taksitlerle ödersiniz Türkiye ye yalakalık yapmak İÇİN ABD yi neredeyse Afrika seviyesine düşürdüler yalancı sahtekarlar.

  • - EKONOMİST

    Yurt dışında okumaya giden çocuklarımızda zor durumda aynı akibeti onlarda bekliyor; bunun için elçiliklere onların tedavisi için tedbiren maddi yardım gönderilmeli.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER