Dünya
  • 16.8.2018 00:16

Amerikan Başkan Yardımcısı'ndan küstah Türkiye açıklaması

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Beyaz Saray'ın Amerikalı Pastör Andrew Brunson'ın serbest kalması talebini yineledi ve Brunson ABD'ye dönene kadar "ödün vermeyeceklerini" kaydetti.

Mike Pence ilk tweet'inde, "Pastör Andrew Brunson Türkiye'de tutulan masum bir adam ve adalet onun serbest bırakılmasını gerektiriyor. Türkiye, Başkan Trump'ın yabancı topraklarda haksız yere hapsedilen Amerikalıların evlerine, Amerika Birleşik Devletleri'ne döndüklerini görme kararlılığını sınamazsa iyi olur" dedi.

Pence ikinci tweet'inde ise şu ifadeleri kullandı:

"@POTUS (Başkan Trump) ve ben Pastör Brunson serbest bırakılana ve ABD'deki ailesine, arkadaşlarına ve kilisesine geri dönene kadar ödün vermemeye kararlıyız. Her Amerikalı Pastör Andrew Brunson ve eşi Noreen için bu inançlı din adamı evine dönene kadar dua etmeye devam etmeli" dedi.

Vice President Mike Pence
 .@POTUS and I continue to stand firm until Pastor Brunson is released and returned to his family, friends, and church in the USA. Every American should continue to pray for Pastor Andrew Brunson & his wife Noreen until this godly man of faith is home.
 
ABD'li pastör Andrew Brunson'un ev hapsine yapılan itiraz bugün ikinci kez reddedildi.
ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Andrew Brunson'ın tutukluluk halinin Temmuz ayında ev hapsine çevrilmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Pastör Andrew Brunson serbest kalana kadar Türkiye'ye yaptırım uygulamaya hazırız" demişti ve bu açıklamanın ardından Türkiye ile ABD'yi diplomatik ve ekonomik olarak karşı karşıya getiren süreç başlamıştı.

 

İLGİLİ HABERLER