Medya
  • 16.6.2019 23:49

Anadolu Ajansı İmamoğlu'nu canlı yayın sırasında yalanladı

Anadolu Ajansı'ndan Ekrem İmamoğlu'na yanıt...

Binali Yıldırım ile ortak yayında bir araya gelen Ekrem İmamoğlu'nun Anadolu Ajansı ile ilgili açıklamalara ajanstan yapılan yazılı açıklama ile yanıt verildi.

Anadolu Ajansı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Ekrem İmamoğlu, televizyonlarımızda ortak yayınlanan tartışma programının başından itibaren defalarca Anadolu Ajansı’nın adını anarak bir kez daha ajansımızı itham etmiş ve hedef göstermiştir.

Anadolu Ajansı, 31 Mart gecesi ve sonrasında müteaddit defalar açıkladığı gibi, 80 vilayetin sonuçlarını aktarırken, İstanbul’da açılan sandık oranı neredeyse yüzde 99’a ulaşmasına rağmen sonucun netleşmemesi; ayrıca buna bağlı olarak veri akışının durması nedeniyle abonelerine nihai veriyi ulaştıramamış, YSK sonuçlarını beklemiştir. AA, 31 Mart öncesindeki 6 seçimde de aynı şekilde açılan sandık oranı yüzde 99’a ulaştığında nihai sonucun açıklanmasını YSK'ye bırakmıştır. 31 Mart’ta yapılan uygulama diğer seçimlerden farklı değildir. Şunu da özellikle hatırlatmak isteriz ki, AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye’de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır.

Sayın İmamoğlu’nun, yaptığımız tüm açıklamalara rağmen ısrarla ajansımızı hedef almasını ve haksız ithamlarda bulunmasını bir kez daha kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Yorumlar (2)

  • - Ahlaksız AA

    YALAN DOLAH HİLE MANİPÜLE HEPSİ BU YALANCI AA DA

  • - CUMHUR

    İftira genel merkezi chp nin yalan makinası kıvırdı durdu Ülkücüler Binali Yıldırım a oy vereceğiz

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER