Ekonomi
  • 29.11.2007 12:38

ANEL ELEKTRİK HALKA AÇILIYOR

Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş'nin yüzde 36 hissesi, Aralık ayının ikinci haftasında halka açılacak.
      Anel Elektrik'ten yapılan açıklamada, 1986 yılında kurulan ve elektrik taahhüt ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketin sermayesinin yüzde 36'sını Aralık ayının ikinci haftasında halka açmayı planladığı belirtildi.
      Açıklamada, şirket sermaye artırım yöntemi ile yapılacak halka arzdan sağlanacak gelirin yurt içi ve yurt dışındaki projelerin ve mevcut faaliyetlerin genişletilmesi yönünde kullanılacağı kaydedilerek, şirketin Anel Telekom'da yüzde 20, Anel Yapı Gayrimenkul'de yüzde 40 ve Anel Marin'de yüzde 51 iştirakinin bulunduğu ifade edildi.
      Açıklamada, şirketin merkezinin İstanbul'da, şubelerinin ise Katar ve Gürcistan'da bulunduğu, yurt içi ve yurt dışında çalışan sayısının 1.000'in üzerinde olduğu hatırlatılarak, şirketin faaliyet konusunun her türlü elektrik taahhüt işleri, havalimanları, alışveriş merkezleri, turizm tesisleri yapmak ve inşaat sektörü olduğu kaydedildi.
      Anel Elektrik'in dünya çapında birçok projede yer aldığı vurgulanan açıklamada, halen devam eden projelerin bazılarının; Doha Havalimanı, Kahire Havalimanı, Batum Havalimanı, Tiflis Havalimanı, Katar Kongre Merkezi, Turkcell Maltepe Binası ve Marmaray olduğuna dikkat çekildi.

İLGİLİ HABERLER