Spor
  • 30.6.2010 15:56

ANKARAGÜCÜ'NDE 3 İMZA

ANKARA - Saray Spor Tesisleri'nde düzenlenen ve Ankaragücü Yönetim Kurulu üyeleri Avni Kavlak ile Nadir Koç'un yanı sıra genel menajer Ender Yurtgüven'in katıldığı imza töreninde Ankaraspor'dan orta saha oyuncusu Hürriyet Gücer 5, Galatasaray'dan savunma oyuncusu Uğur Uçar 4 ve Manisaspor'dan orta saha oyuncusu Güven Varol 3 yıllığına kendilerini sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imzayı attı.
Basın sözcüsü Avni Kavlak, imza töreninde yaptığı açıklamada, transfer edilen futbolcuları herkesin tanıdığını ve yeni transferlerle Ankaragücü'nün sezona çok daha güçlü bir şekilde gireceğini söyledi.
Nadir Koç ise Ankaragücü'nü ''Türkiye'nin gücü'' yapma hedefleri doğrultusunda hareket ettiklerini kaydederek, ''Büyük hedeflerimiz var. Bu sezon gerekeni yapacağız'' dedi.
Geçen sezon Ankaraspor'dan kiralık alınan, bu sezon ise bonservisiyle Ankaragücü'ne geçen kaptan Hürriyet Gücer, ''Bu sene 100. yıl. Beklentilerimiz büyük. Ankaragücü'nden aldığım paranın çok üzerinde teklifler almama rağmen buradan ayrılmak istemedim. Takımı şampiyon olamayan tek başkent Ankara. Bu özleme son vermek istiyoruz. Kaptan olarak buna inanıyorum'' ifadelerini kullandı.
Galatasaray'dan Ankaragücü'ne gelen 23 yaşındaki savunma oyuncusu Uğur Uçar ise Ankaragücü camiasına geldiği için çok mutlu olduğunun altını çizerek, ''Transferimde emeği geçen başkanımıza ve hocamıza teşekkür ediyorum. 100. yılımızda hem kendi başarım, hem de takımın başarısı için çalışacağım. Ligi üst sıralarda bitirmek istiyoruz. En azından sezonu bir kupa alarak tamamlamak istiyoruz'' diye konuştu.
Tecrübeli orta saha oyuncusu Güven Varol ise köklü ve güçlü bir kulübe geldiğinin bilincinde olduğunu vurgulayarak, Ankaragücü forması giyecek olmaktan dolayı onur duyduğunu dile getirdi.

-VİTTEK'İN YABANCI BASINA AÇIKLAMALARI-

İmza töreninin ardından transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi veren genel menajer Ender Yurtgüven, Slovak golcü Robert Vittek ile ilgili basında çıkan haberle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi:
''Vittek, transfer görüşmelerimiz sırasında Lille kulübüne 'Ben Ankaragücü'nde oynamak istiyorum' dedi. Böylelikle rahatça bonservisini aldık. Kulübüne böyle konuşan birinin, İtalyan basınındaki açıklamalarını yadırgamıştım. Kendisiyle dün konuştum, bana böyle açıklamalarda bulunmadığını söyledi. Ankaragücü, Vittek konusunda çok önemli bir iş yapmıştır. Vittek, şu anda Dünya Kupası'nın en çok konuşulan isimlerinden birisidir. Vittek ve Sapara, 21 Temmuz'daki Hollanda kampına katılacaklar. Vittek, bu kampa katılana kadar spekülasyonlar yapılacaktır. Kulüp olarak buna da hazırlıklıyız. Biz, bu 3 haftalık sürede Vittek'i elimizde tutmak için her şeyi yapacağız.''

İLGİLİ HABERLER