Asayiş
  • 8.8.2009 18:42

ANNEM GÖZYUMDU, SEVGİLİSİ BANA TECAVÜZ ETTİ!..

ZONGULDAK’ta, taksici sevgilisi 34 yaşındaki Osman Demir ile birlikte, öz annesi 37 yaşındaki Gülüm Güneş’i bıçakla öldürüp, cesedini maden ocağında tiner döküp yakan 16 yaşındaki T.Y.B., annesinin sevgilisi Saffet Arık’ın kendisine tecavüz ettiğini, buna göz yumduğu gerekçesiyle de annesini öldürdüğünü söyledi.

24 Mayıs 2008’de meydana gelen olayda, Zonguldak Kız Meslek Lisesi öğrencisi T.Y.B., taksici sevgilisi Osman Demir ile ilişkisine karşı çıkan annesi Gülüm Güneş’i, Terakki Mahallesi’ndeki evinde sevgilisiyle bıçaklayarak öldürdü. T.Y.B. ve Demir, cesedi taksi ile götürdükleri Kozlu Beldesi’ndeki ormanlık alanda bulunan kullanılmayan kaçak maden ocağında üzerine tiner dökerek yaktı. Tinerin bir anda parlamasıyla alevlerin içinde kalan T.Y.B. ve Osman Demir, yanık nedeniyle oluşan yaralarını tedavi ettirmek için Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne gitti. Hastanede polisin durumlarından şüphelenerek ifadelerine başvurduğu sevgililerden cinayeti itiraf eden Osman Demir yakalanırken, T.Y.B. bu sırada hastaneden kaçtı. T.Y.B. kısa bir süre sonra saklandığı Fener Lisesi’nin kazan dairesinde yakalandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS

Cumhuriyet Savcısı’nın cinayetle ilgili iddianameyi hazırlamasının ardından, T.Y.B. ve Osman Demir hakkında, ‘kasten adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, Demir hakkında ayrıca T.Y.B.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 8 yıl hapis, T.Y.B.’ye tecavüz ettiği iddia edilen Gülüm Güneş’in sevgilisi belediyede işçi olarak çalışan Saffet Arık hakkında da cinsel istismar suçundan 8 yıl ağır hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Aynı davada, cinayetin ardından T.Y.B.’yi görev yaptığı Fener Lisesi’nin kazan dairesinde saklayan N.H. de tutuksuz yargılanıyor.

‘ANNEMİN SEVGİLİSİ TECAVÜZ ETTİ’

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dünkü duruşmasında, T.Y.B., annesinin sevgilisi olduğunu öne sürdüğü Saffet Arık’ın kendisine tecavüz ettiğini, buna göz yumduğu için de annesini bıçaklayarak öldürüp, iz bırakmamak için de cesedini maden ocağında yaktığını itiraf etti.

‘T.Y.B. CİNAYETİ TEK BAŞINA İŞLEDİ’

Cinayeti T.Y.B.’nin tek başına işlediğini iddia eden 1 çocuk babası Demir ise, “Benim tek suçum, olay sırasında evde bulunuyor olmam. T.Y.B.’den böyle bir olay beklemediğim için dondum kaldım. Herhangi bir müdahalede bulunmadım. Olay üstüme kalır korkusuyla cesetten kurtulması için T.Y.B’ye yardım ettim. Ancak T.Y.B., ben de bu olayın içindeymişim gibi hissettirdi” dedi.

Gülüm Güneş ile ilişki yaşadığını kabul eden Saffet Arık ise, T.Y.B.’ye tecavüz ettiği iddiasını kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, T.Y.B.’nin akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderilen raporların beklenmesi için duruşmayı erteledi.

İLGİLİ HABERLER