Asayiş
  • 29.1.2015 09:43

Annesini öldüren gencin, 'aşk mesajı' iddiası

Tartıştığı annesini tüfekle öldürdü annesini tüfekle öldürdü,muğla

 

 

M.A.'nın olaydan sonra sokağa çıkarak 'Annemi öldürdüm, beni idam edin' diye bağırdığı öne sürüldü.Olay, saat 21.00 sıralarında Kötekli Mahallesi 263. Sokak'ta meydana geldi. Çarşıda arkadaşları ile birlikte eğlenen Muğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12'nci sınıf öğrencisi M.A., daha sonra evine gitti. M.A., annesi Zübeyde A. ile henüz bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine o sırada evde bulunmayan marangoz ustası babası Özay A.'ya (40) ait ruhsatlı av tüfeğini alan M.A., annesinin başına bir el ateş etti. Silah sesi üzerine eve giden komşuları Zübeyde A.'yı yaralı halde görünce durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Zübeyde A.'nın hayatını kaybettiği belirlendi. Kadının cesedi savcının incelemesinin ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Mahalledeki görgü tanıkları M.A.'nın sokağa çıkarak 'Annemi öldürdüm, beni idam edin' diye bağırdığını ileri sürdü. Olaydan sonra gözaltına alınan ve 18 yaşından küçük olan M.A., Muğla İl Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

DERSLERİNDE BAŞARISIZ

MUĞLA'da lise öğrencisi olan oğlu 17 yaşındaki Mehmet Altaş'ın, pompalı tüfekle başına bir el ateş ederek öldürdüğü ev kadını 35 yaşındaki Zübeyde Altaş, gözyaşları içinde toprağa verildi. Cinayetten sonra sokağa çıkarak 'Annemi öldürdüm, beni idam edin' diye bağırdığı öne sürülen M.A.'nın derslerinde başarısız olduğu ortaya çıktı. Olay dün akşam Kötekli Mahallesi 263. Sokak'taki Altaş Ailesi'nin oturduğu evde meydana geldi. Çarşıda gün boyu arkadaşları ile birlikte eğlenen Muğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12'nci sınıf öğrencisi M.A., akşam saat 21.00 sıralarında eve döndü. M.A. ile annesi Zübeyde Altaş arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. M.A., tartışmanın uzaması üzerine o sırada evde bulunmayan ve çalıştığı marangozhanede olan babası 40 yaşındaki Özay Altaş'a ait ruhsatlı av tüfeğini aldı.

Oğlunun kendisini vurmasından korkan Zübeyde Altaş, panikle dışarı çıkıp, hemen yandaki binada oturan kayınvalidesi Hörü Altaş'ın evine ve "Kapıyı aç oğlum beni öldürecek" diye bağırdı. Ancak, evde kimsenin olmaması nedeniyle kapıyı açan olmadı.

Gözü dönen M.A, peşinden koşup geldiği annesi kapıyı açmaya çalışırken başına pompalı tüfekle bir el ateş ederek öldürdü.

Silah sesi üzerine eve koşup gelen komşuları Zübeyde Altaş'ı kanlar içinde bulup, durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde genç kadının hayatını kaybettiği belirlendi. Ev kadını Zübeyde Altaş'ın cesedi savcının incelemesinin ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Sokakta 'Annemi öldürdüm, beni idam edin' diye bağırdığı öne sürülen liseli M.A.'da polis tarafından gözaltına alındı.

CENAZE TÖRENİNDE GÖZYAŞI
Oğlu tarafından öldürülen Zübeyde Altaş'ın cenazesi yakınları tarafından bugün hastane morgundan alınarak Hacı Araplar Camisi'ne getirildi. Genç kadının cenazesi ikindide kılınan namazının ardından, Akçaova Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi. Menteşe Belediye Başkanı CHP'li Bahattin Gümüş de katıldığı cenaze töreninde talihsiz kadının eşi Özay Altaş ile diğer yakınları ayakta güçlükle durabildi.

Anne katili olan liseli M.A.'nın poliste susma hakkını kullandığı öğrenilirken, işlemleri ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi. M.A.'nın derslerinde de başarısız olduğu çok sayıda zayıfı bulunduğu öğrenildi.

CİNAYETTEKİ SIR PERDESİ ARALANDI

MUĞLA'da, tartıştığı 35 yaşındaki annesi Zübeyde A.'yı pompalı tüfekle başına bir el ateş ederek öldüren lise öğrencisi 17 yaşındaki M.A. tutuklandı. M.A.'nın savcılıkta, "Annemin cep telefonunda, aile dostumuz olan bir erkek tarafından gönderilen aşk mesajlarını görünce çılgına döndüm" dediği öğrenildi.

Geçen çarşamba günü saat 21.00'e kadar çarşıda gün boyu arkadaşları ile eğlenen Muğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12'nci sınıf öğrencisi M.A., Kötekli Mahallesi, 263 Sokak'taki evlerine döndüğünde annesi Zübeyde A. ile aralarında tartışma çıktı. M.A., tartışmanın uzaması üzerine, o sırada evde bulunmayan ve çalıştığı marangozhanede olan babası 40 yaşındaki Ö.A.'ya ait ruhsatlı av tüfeğini aldı.

KAYINVALİDESİNİN EVİNE KAÇMAK İSTEDİ
Oğlunun kendisini vurmasından korkan Zübeyde A., panikle dışarı çıkıp, hemen yan binadaki kayınvalidesi H.A.'nın evine kaçıp, "Kapıyı aç oğlum beni öldürecek" diye bağırmaya başladı. Ancak, evde kimsenin olmaması nedeniyle kapı açılmayınca, talihsiz kadın, peşinden gelen oğlu M.A tarafından pompalı tüfekle başından vuruldu.

Silah sesi üzerine eve gelen komşuları, ev kadını Zübeyde A.'yı kanlar içinde bulup, durumu sağlık ekipleri ve jandarmaya bildirdi. Sağlık ekipleri Zübeyde A.'nın yaşamını yitirdiğini belirledi. Ölen kadının cenazesi Muğla Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsini ardından dün öğlen alınarak Hacı Araplar Camisi'ne getirildi. Burada kılınan namazın ardından Akçaova Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

"ANNEMİN TELEFONUNDA AŞK MESAJINI GÖRDÜM"
Cinayetin ardından "Annemi öldürdüm, beni idam edin" diye bağırdığı öne sürülen M.A. ise polis tarafından gözaltına alındı. Poliste, susma hakkını kullanarak ifade vermeyen M.A., dün akşam saatlerinde sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Derslerinde de başarısız bir öğrenci olduğu öğrenilen M.A.'nın savcılıktaki ifadesinde, "Annemin cep telefonunda, aile dostumuz olan bir erkek tarafından gönderilen aşk mesajlarını görünce çılgına döndüm. Sinirlerime hakim olamadım. Aramızda büyük bir tartışma geçti. O sırada babamın tüfeğini aldım. Gerisini hatırlamıyorum" dediği öğrenildi.

Polis, oğlu tarafından öldürülen Zübeyde A.'nın cep telefonundaki mesajlara ulaşırken, incelemenin sürdüğü bildirildi.

Cavit AKGÜN/MUĞLA,(DHA)

İLGİLİ HABERLER