Gündem
  • 28.7.2021 16:47

Antalya Manavgat'ta yangın neden çıktı? Sabotaj mı kaza mı?

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 farklı noktadan yangın çıktı. Yangın şiddetli poyraz nedeniyle hızla yayılarak mahalle ve köylere de indi. Bölgede göz gözü görmezken, yangının 4 ayrı yerden çıkması sabotaj iddiasını da gündeme getirdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, yangının çıkış nedeniyle ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Son dakika: Antalya Manavgat'ta yangın neden çıktı? Sabotaj mı kaza mı?

Manavgat'tan gelen son dakika haberleri Türkiye'yi üzüntüye boğdu. Bölgede 4 farklı yerden yangın çıktı. Yangın şiddetli rüzgar nedeniyle hızla yayılarak yerleşim yerlerine indi.

Son Dakika: Manavgat'ta 4 ayrı noktada orman yangını çıktı 3 mahalle  boşaltıldı - Son Dakika

Yangına havadan ve karadan müdahale başlarken, 4 mahalle boşaltıldı. Devlet hastanesinde ise ayakta hasta kabul edilmiyor.

SAAT 12.00'DE BAŞLADI

Antalya'nın Manavgat ilçesi Yeniköy Mahallesi çöplük yolunda saat 12.00'de çıkan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan orman yangını büyüyerek devam ediyor.

4 FARKLI NOKTADA YANGIN

Manavgat'taki yangının 4 farklı noktada başladığı ve poyraz nedeniyle hızla mahallelere ilerlediği bildirildi.

Manavgat'ta orman yangını çıktı

Yangının 4 farklı noktadan çıkması sabotaj iddiasını da gündeme getirdi.

Son Dakika: Manavgat'ta 4 ayrı noktada orman yangını çıktı Alevler yerleşim  yerlerine ulaştı, devlet hastanesi boşaltıldı - Son Dakika

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit yaptığı son dakika açıklamasında, yangının çıkış nedeniyle ilgili de değerlendirmede bulundu.

SON DAKİKA: Manavgat'ta orman yangını... Yerleşim yerlerine ulaştı - Son  Dakika Flaş Haberler

Yiğit, "Bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil. Sebebi ile ilgili yoğun bir çalışma söz konusu. Sebebini yetkililer açıklayacak." dedi.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI: DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek yaptığı açıklamada sabotaj durumunun olabileceğine dikkat çekti. Böcek, "Ben bugüne kadar böyle bir yangın görmedim. Düşündürücü olan 4 ayrı bölgede çıkmış olmasıdır. Şu anda tüm itfaiye ekibimiz orada. Herkes elinden geldiğinde havadan karadan söndürme işlemleri yapılıyor.

Manavgat-Konya yolu üzerinde orman yangını - Antalya Haberleri

Bir taraftan 4 mahallemizdeki vatandaşlarımızın evleri boşaltılıyor. İnşallah kısa zamanda can kaybı olmadan bu yangın söndürme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Son dakika haberleri Manavgat'taki orman yangını havadan görüntülendi - Son  Dakika

4 ayrı yerde yangın var, hepsini kontrol altına almaya çalışıyoruz.

Son dakika... Antalya Manavgat'ta 2 farklı noktada yangın çıktı!  Vatandaşlar seferber oldu

Tahliye işlemleri hızla devam ediyor, aşırı derecede bir duman var, gereği yapılıyor. Herkes burada, sayın Bakan da geliyor, az sonra o da Manavgat'ta olacak. Can kaybı bilgisi henüz yok, olmayacaktır inşallah" açıklamasında bulundu.

Son Dakika: Manavgat'ta 4 ayrı noktada orman yangını çıktı! Alevler  yerleşim yerlerine ulaştı, devlet hastanesi boşaltıldı - Haberler

1 KÖY TAMAMEN YANDI

Antalya'nın Manavgat ilçesi Yeniköy Mahallesinde çıkan yangın Evrenseki'ye ulaştıktan sonra 1 köyün yüzde 100'ü bir köyün ise yüzde 50'si yandı.

 

İLGİLİ HABERLER