Spor
  • 31.3.2009 00:51

ARAGONES: İSPANYA'NIN ALİ SAMİ YEN'DE ÇOK İYİ OYNAMASI LAZIM

MADRİD - Fenerbahçe'nin teknik direktörü Luis Aragones, "İspanyol Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente Del Bosque iyi işler yapıyor" dedi.
Yazın oynanacak FIFA Konfederasyon Kupası'nda yorumcu olarak anlaşma yaptığı İspanyol özel televizyonu Tele5'e demeç veren Aragones, İspanya'nın ilk defa katılacağı FIFA Konfederasyon kupasını kazanabileceğini ve bunun devamını da getireceğini söyledi.
Aragones kendisinden sonra İspanya Milli Takımı teknik direktörlüğüne getirilen Vicente Del Bosque ile ve milli takımla "hiçbir zaman problem yaşamadığını" kaydetti.
Raul'u kadroya almamasıyla ilgili olarak sorulan soruya Aragones, "İspanyol futbolu için çok önemli biri. İnsanların onun milli takımda oynayıp oynamamasını konuşması normal. Ama benim vicdanım rahat. Raul biliyor ki eğer bir olasılık olsaydı Avrupa Kupası'na giderdi ancak takım iyi oynuyordu ve iyi oynayan takım değiştirilmemeli" cevabını verdi.
Türkiye-İspanya maçını Ali Sami Yen stadında seyredeceğini belirten İspanyol teknik adam, "İspanya için çok tehlikeli bir maç ama İspanya alternatiflere sahip bir takım. İlk maçta golü bulduktan sonra daha iyi oynadı" yorumunda bulundu.
Aragones, şu an İspanyol ligi ile Türk ligindeki şampiyonluk yarışının birbirine benzediğini ifade ederek, "Türkiye'de agresif bir futbol oynanıyor. Takımlar birbirine çok yakın. Lig sonuncusu herhangi bir sahada kazanabilir" dedi.
Bu arada, 2008 yılında Avrupa Şampiyonu olan İspanya Milli Takımı'nın başında olmasından dolayı Aragones, İspanya Kraliyet Ailesi tarafından verilen "Baron de Güell Kupası"nı bugün Kral Juan Carlos'un elinden aldı.
Öte yandan, Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos, Marca radyosunda yaptığı açıklamalarda, "Türkiye kazanmak istiyor, kazanmak zorunda da. İspanya ise biraz daha rahat" dedi.
Ali Sami Yen stadındaki Türkiye-İspanya maçının çok iyi olmasını beklediğini kaydeden Carlos, stattaki ortamı İspanyollara "90 dakika şarkılar söyleyen bir Türk taraftarı olacak" diye anlattı.
Carlos, yarın İspanya milli takımının kaldığı otele giderek Real Madrid'ten tanıdığı Sergio Ramos, Casillas gibi arkadaşları ve teknik direktör Del Bosque'i ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.
Fenerbahçeli futbolcu, gerek Del Bosque gerekse Fatih Terim'in "süper teknik direktörler" olduğunu belirtirken, İspanya'nın şampiyon bir takım olmasından herkesin onu yenmek için daha fazla çaba sarf etmesinin doğal olduğunu dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER