Spor
  • 29.10.2008 00:45

ARAGONES: 'KİMİ OYUNCUM LİGDE KİMİSİ KUPADA OYNAR!..'

Aragones, FB TV'de "Teknik Analiz" programında yaptığı açıklamada, "Ankaragücü maçına daha az oynayan oyuncularla mı çıkacaksınız?" şeklindeki soru üzerine, "Forma şansı bulamayan ya da yedek kalan gibi sözcükleri fazla sarf etmek istemiyorum. Benim takımımda 26-27 oyuncu var ve hepsi bana eşit uzaklıkta, yakınlıktadır. Bazı oyuncular ligde oynar, bazıları kupada oynar. Yeri gelince bazılarını değiştiririz. 'Şu oyuncular ilk 11, şu oyuncular az forma şansı bulur, şu oyuncular yedektir' diyemem" şeklinde konuştu.
İspanyol teknik adam, bir soru üzerine, savunmadaki hataları sadece savunmaya yüklememek gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Defansın da hataları vardır, ama o topu oraya getiren orta sahada bizim yapamadığımız birleşmelerdir. Bursaspor maçında orta sahada o birleşmeyi yaptığımızı düşünüyoruz. Bu sayede daha iyi bir sonuç ortaya çıktı. Orta saha ve defans arasındaki o çizgiyi daha azaltmak gerekiyor. Birlikteliği sağlamak, çizgiler arasındaki mesafeyi azaltmak gerçekten futbolda zaman isteyen şeylerdir. Daraltma ve baskı konusu kolay değildir. Biz de her geçen gün bunlara yoğunlaşarak, çalışmalarımıza devam ediyoruz."
Takımdaki sakatlıkların nedenini maç yoğunluğuna bağlayan İspanyol teknik adam, Deivid'in tekrar takıma dönmesiyle ilgili olarak da "Onun dönüşüyle birlikte defans konusuna daha istekli, daha savunmacı ve daha yırtıcı bir şekilde yöneleceğimizi düşünüyoruz" dedi.
"TEKNİK OYNAMAMIZ GEREKİYOR"
Aragones, tarzının her zaman oyunculara göre bir şeyler yapmak olduğunu anlatarak, "Fenerbahçe teknik bir ekip olduğu için teknik oynaması gerekir. Daha çok pas yapması gerekir ki benim de sevdiğim tarz budur. Ama şu an için belli ölçülerde yapıyoruz veya yapamıyoruz. Benim önem verdiğim konu pas organizasyonlarıdır. Onu daha iyi yaptığımız zaman kafamdakine daha uygun bir oyun ortaya koymuş olacağız" diye konuştu.
"Dünyanın her yerinde işler kötü giderken gazeteciler olur olmaz şeyler yazabilirler" diyen İspanyol teknik adam, şunları kaydetti: "Ben, bu durumu çalıştığım her yerde yaşadım ve göğüs germesini bildim. Ama tabii ki iyi atak yapan ve defans yapan bir takımı oturtmak bir seneyi aşan bir zamanı gerektiren bir iştir. O yüzden kolay bir iş değil."
Bursaspor maçından sonra basın toplantısında gazetecilere söylediği "Mayıs'ta görüşürüz" sözünü meydan okumak için söylemediğini dile getiren Aragones, sözlerini şöyle tamamladı: "Türkiye, yeni geldiğim ve alışmaya çalıştığım bir ülke, bir kültür. Biraz daha zamana ve taşların biraz daha yerine oturması gerektiği için böyle bir cümle kullanmıştım. Ayrıca Türkçe konusunda yeterli olduğum zaman tercümanım Umut ile de Türkçe konuşmak istiyorum. Ben hiçbir zaman kimseye meydan okumam. Aylardır aralıksız çalışıyorum. Bu meydan okuma olarak algılanmasın."

İLGİLİ HABERLER