Spor
  • 31.7.2008 07:04

ARAGONES SERT ÇIKTI!.. 'BASIN İŞİME KARIŞMASIN!..'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aragones, toplamı 50 yılı bulan futbolculuk ve teknik adamlık kariyerinde yurtdışındaki ilk resmi görevinden galibiyetle ayrıldı.

Futbolcularının her geçen maçta daha çok paslaştığını dile getiren Aragones, "Önemli olan bazı şeyler vardı bugün. Bunlardan ilki gol yememekti. Bu önemli bir veridir. Her geçen gün topu daha fazla döndürüyoruz, daha fazla pas yapıyoruz, bu çok önemli bizim için." dedi.
Transferler konusundaki bir soruya da yanıt veren İspanyol çalıştırıcı ön liberoya birini istediklerini, ama diğer mevkiilere transfer konusunda net bir kararlarının olmadığını ifade etti.
 Aragones bu açıklaması sırasında basına da çatarak basının bu konuda çok şey yazmasını istemediğini belirtti ve "İşime karışmayın" dedi.Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones ayrıca MTK Budapeşte'yi üstün bir oyunla yendiklerini de ifade etti. Düzenlediği basın toplantısında Aragones, "Bugün iki şey önemliydi; Kalemizde hiç gol görmememiz, Defansif anlamda iyi kapandık. Yeterince gol pozisyonuna girmeyi başarabildik. Her geçen gün pas trafiğimiz hızlanıyor ve oranımız daha fazla artıyor. Bugün sahada tek bir ekip vardı onun adı da Fenerbahçe'ydi" diye konuştu. 
 Bu sonucun tur için yeterli olup olmayacağı sorusuna Aragones, ''Futbolda hiçbir zaman kesin konuşmak diye bir şey yoktur. Umut ediyorum ki, bizim için avantajlı bir skor olacaktır. Hiçbir zaman 'Bu sonuç yeterlidir' diyemeyiz'' yanıtını verdi. 
Kezman ve Maldonado'yu kadroya almamasının, gözden çıkarıldıkları şeklinde yorumlanıp yorumlanmayacağı sorusuna Aragones yanıt vermedi ve ''Ben buraya maç hakkında konuşmaya geldim. Bu tip, oyuncular hakkındaki bireysel sorularınızı fazla yanıtlamak istemiyorum'' dedi. 
Fenerbahçe, rövanş maçının hazırlıklarına yarın sabah basına kapalı antrenmanla başlayacak.

 

İLGİLİ HABERLER