Asayiş
  • 30.4.2006 21:21

ARALARINDA ASKERLERİN DE BULUNDUĞU FUHUŞ ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ

SONER KARABAŞ
DENİZLİ (İHA) - Denizli Jandarma Alay Komutanlığı ile Denizli Emniyet Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği "Beyaz Mermer" operasyonu kapsamında gözaltına alınan, aralarında 2 astsubay ile 1 uzman çavuşun da bulunduğu 49 kişi adliyeye sevk edildi.


Denizli'de 3 gün önce Denizli İl Jandarma Alay Komutanlığı ile Denizli Emniyet Müdürlüğü'nün Pamukkale ve Karahayıt Beldeleri'nde düzenlediği Beyaz Mermer operasyonunda, 34'ü yabancı uyruklu, 40 hayat kadını ile 43'ü erkek toplam 83 kişi gözaltına alınmıştı. Düzenlenen operasyonun ardından olayla ilgisi olduğu ileri sürülen 2 astsubay ve 1 uzman çavuşun da gözaltına alındığı öğrenildi. İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda ifadeleri alınan 49 kişi, bugün adliyeye sevk edildi. Operasyonda, çıkar amaçlı suç örgütü oluşturarak halkın huzur ve güvenliğini bozmak, bu kapsamda insan ticareti, fuhuş, işyeri kurşunlama, çek ve senet tahsil etme suçlamasıyla gözaltına alınan askeri personelden, jandarmanın Karahayıt Misafirhanesi'nde görevli Astsubay Başçavuş M.B, Pamukkale Jandarma Komutanlığı'nda görevli Astsubay E.Y. ve Denizli İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Uzman Çavuş M.Ç.'nin de bulunduğu 49 kişi, bugün adliyeye çıkartıldı.


Yabancı uyruklu 34 kadının, ifadelerinin alınmasının ardından Denizli Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi tarafından sınırdışı edildiği öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER