Spor
  • 30.9.2011 09:47

ARDA İLK SARI KARTINI TÜRK HAKEMDEN GÖRDÜ

Milli oyuncumuz Arda Turan, maça ilk 11'de başlarken, 80. dakikada yerini Juanfran'a bıraktı. Milli oyuncumuzun yerine giren Juanfran takımına 1 puanı getiren golü kaydetti. Arda, 27. dakikada Hüseyin Göçek'ten sarı kart gördü.
Fransız ekibi hızlı oyunuyla ilk yarıda üstünlüğünü Atletico'ya kabul ettirdi, ancak istediği golü bir türlü bulamadı.
Maçın ikinci yarısında golü daha çok isteyen Rennes, 56. dakikada bu arzusuna kavuştu. Montano'nun uzaktan sert şutunda savunmaya çarpan top köşeden ağlarla buluştu. 1-0
Bu dakikadan sonra maçta olduğunu hatırlayan konuk ekip, rakip sahada gözükmeye başladı. Ancak geçen senenin Avrupa Ligi gol kralı Falcao klasına yakışmayacak iki net fırsatı harcadı.
Kalan dakikalarda baskısını artıran Atletico 87. dakikada eşitliği yakaladı. Arda'nın yerine oyuna giren Juanfran takımına hayat verdi. 1-1
Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve karşılaşma 1-1 eşitlikle sonuçlandı. Böylece Atletico Madrid 4 puanla liderliği korurken, Rennes ise 1 puanla ikinci maçları tamamladı.
Bu arada maçta Göçek'in yardımcılıklarını Baki Tuncay Akkın ve Erdinç Sezertam yaptı. Hakan Özkan maçın dördüncü hakemi olurken, Süleyman Abay ve Aytekin Durmaz da ilave yardımcı hakem olarak görev aldı.

İLGİLİ HABERLER