15 YAŞINDAKİ ÖĞRENCİ, OKUL ARKADAŞINI SEKS KÖLESİ YAPTI!..

26.1.2010 - 01:50

İzmir'in Aliağa ilçesinde 14 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğu, 15 yaşındaki bir öğrencinin üç ay boyunca tecavüzüne uğradı.

İzmir'in Aliağa ilçesinde 14 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğu, 15 yaşındaki bir öğrencinin üç ay boyunca tecavüzüne uğradı.
Aliağa Mehmet Saka İlköğretim Okulu'nun engelliler sınıfında öğrenim gören yüzde 70 oranında zihinsel engelli 14 yaşındaki A.A., Aliağa'da aynı okulda öğrenim gören 15 yaşındaki M.K.'nın tecavüzüne uğradı. İddiaya göre M.K. yaklaşık üç ay boyunca başka bir okulda öğrenim gören M.O. (15) isimli öğrencinin ayarladığı yerlere götürdüğü A.A. ile cinsel ilişkiye girdi.
A.A. isimli kız öğrencinin babasının da kendisi gibi engelli olduğu öğrenilirken, annesinin aynı okulun kantininde çalıştığı ve kızının arkadaşlarından olayı duyduğu, bunun üzerine Aliağa Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Kızının tecavüze uğradığını ancak şikayetçi olmasının üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen olayın hâla açıklığa kavuşturulup suçluların cezalandırılmadığını iddia eden anne Semra A. "Bütün Aliağa olayı öğrendi ama yetkililer sessiz kalıyor. Tecavüz olayını
gerçekleştiren öğrencinin babasının bir siyasi partinin eski ilçe başkanı olmasından dolayı olayın üstünün kapatılmaya çalışıldığına dair endişelerimiz var" dedi.
A.A. isimli öğrencinin annesi olayı duyduğu 16 Ocak tarihinde emniyete giderek ifade verdiğini belirterek şunları söyledi: "Kızım 17 Ocak tarihinde Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin kadın doğum bölümünde muayene edildi. Bu sırada tecavüz eden M.K.'nın ifadesi alınmadı. M.K. serbestçe dolaşırken, kızım aradan iki gün geçtikten sonra 19 Ocak'ta bu sefer Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Burada 2. bir rapor düzenlendi. Bütün bu olaylar şaibeli durumlar yaratıyor. Neden iki defa ayrı ayrı
rapor hazırlandı? Bu raporlarda ne yazıyor? Çünkü kapalı zarf içinde gelen bu raporlar bize gösterilmedi, içeriği hakkında bilgi verilmedi. Bu pisliği yapanlar neden eli kolu serbest dolaşıyor? Neden bize kimse yardım etmiyor? Neden bütün Aliağa suskun?"
Anne Semra A., kızının okuduğu okulun kantininde çalıştığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Buradaki çocuklar söyledi bana. Ben kulaklarıma inanamadım. Okulda bütün çocuklar bunu konuşuyormuş. Kızımı karşıma aldım sordum ne oldu diye. Kızımı kandırmış, bir eve götürerek orada tecavüz ediyormuş. Bu sırada kızımı sürekli tehdit ederek, korkutarak susturuyormuş. Kızım o zaman bana anlattı bütün olan biteni. Çünkü kızım zeka özürlü. Yüzde 70 özürlü olduğuna dair belgesi var. Sonra emniyete gittik
olayı anlattık."
Olayı öğrendikten sonra Aliağa Emniyet Müdürlüğü'ne başvurduklarını belirten anne Semra A., burada, psikolog eşliğinde kızlarının ifadesine başvurulduğunu ve Tepecik Hastanesi Nöbetçi Kadın Doğum Uzmanı tarafından yapılan muayene ile birlikte rapor verildiğini belirtti. Anne Semra A. ancak raporun bir nüshasını kendilerine vermeyi reddeden polislerin, raporu kapalı zarf haline getirdiğini söyledi.
Savcılık aşamasında da dosya sorgu ve hazırlık numaralarını alamadıklarını belirten Semra A., tecavüzün üstünün örtülmeye çalışıldığını iddia etti.
Emniyete 16 Ocak günü başvuru yapmış olmasına rağmen M.K.'nın ifadesinin 19 Ocak günü alındığını anlatan anne ayrıca, tanıkların ifadesinin tecavüzü doğrular nitelikte olması üzerine savcının ilk olarak M.K.'nın tutuklanmasını istediğini, daha sonra ise 8. sınıf öğrencisi olan M.K.'nın eğitimini tamamlamasını gerekçe göstererek tutuksuz yargılanmasına karar verdiğini belirtti.
M.K.'nın ceza alması gerektiğini belirten Semra A., şunları söyledi: "İzmir'de çağdaş avukatlar varmış, komşuların yardımıyla onlarla görüşeceğiz. Bu olayın peşini bırakmayacağım, ağır cezada yargılanmasını istiyorum. Bugün benim başıma gelen yarın başkasının da başına gelir diye düşünüyorum. Böyle savunmasız bir çocuğa böyle bir şey yapanın da çocuk olamayacağını düşünüyorum ve ceza almasını istiyorum."

Yorumları Oku (6)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
 • HARBİ
  24.12.2011

  BU İŞ BANA BİRAZ FIRILDAK İŞLER GİBİ GELİYOR.DÜĞÜN DEĞİL BAYRAM DEĞİL FRANSA TÜRKİYEYLE ARASINI NİYE BOZSUN.RENO,PEJO,CİTROEN VE BENZERİ.TİCARİ YATIRIMLARI YÜZDE 7 FRANSANIN.BU İŞİN ALTINDA ARKA PLANDA BAŞKA BİR KAZIK TÜRKİYEYE GEÇİRECELER AMERİKA SESSİZ SEDASIZ DURUYOR

 • nm
  24.12.2011

  Avrupadaki ermeni soykirim yasasina tepki verirken benim millet meclisindeki bdpkk li teroisler ermeni soykirimi olmustur derken buna verdiniz tepkiyede gormek isterdim dayilik yapan mikrofonu kiran birkisiye karsi verdiniz tepki ortada avrupaya sahin icimizdeki pkklilara kuzu peeeeh sen bu gunler gelene kadar cezayirle ilgili ne yaptin bugunler icin ne uretiniz savaslar her zaman barista kazanilir hicbir ulke savasarak savas kazanamaz barista kazanirsin karsindaki senin guclu oldugunu anladigi an geri cekilir yasa cikmis ver veristir her ulkenin zaaf tarafi vardir ancak BIZ YAN GELIP YATIMIZ SURECE bu olaylar her ulke bize karsi kulanacak

 • 24.12.2011

  Anasına bak kızını al derler.Sarko nun babasına baksan ne olur?.Hepsi 5 para etmez.Al birini vur ötekine.

 • ESİN
  24.12.2011

  İDDİALAR GÜLÜNÇMÜŞ.SENİN SÖZLERİN GÜLÜNÇ.BAŞBAKANIN SÖYLEDİKLERİNİN HEPSİ TARİHİ HAKİKATLER.İŞİNİZE GELMEYİNCE GÜLÜNÇ OLUYOR.RUANDA DA, CEZAYİRDE YAPTIĞINIZ KATLİAMIN İZLERİ HALEN DURUYOR.CANLI TARİHLER HAYATTA. TÜRKLER ERMENİLERİN CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN GEÇİCİ OLARAK YER DEĞİŞTİME HAREKATI YAPMIŞLARDIR.HEPSİ BU KADAR.

 • ABD
  24.12.2011

  baba sarkozi cezayir isyanı sırasında cezayirde asker bütün fransız askerleri ellerindeki silahlarla kan kusuyor baba sarkozi cezayir halkına çiçek dağıtıyordu kitabında öyle yazıyor.

 • aysa ak
  24.12.2011

  orda askermiş vardır fotoğrafı bulup yayınlasınlar

       Hakkımızda/Künye
       • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
       • Kuruluş : 21 Mart 2001
       • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
       • Editörler
       • Necmi Kurucu
       • Melek Baritoğlu
       2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
       Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.