SINAVDAN BİRİNCİ ÇIKAN GARSON ŞAMPANYA PATLATTI

18.7.2006 - 16:50

Bodrum'un Gündoğan beldesindeki bir otelde çalışarak tatil yapan 19 yaşındaki Galatasaray Lisesi mezunu Yağcı, sınavda başarısını ailesine borçlu olduğunu söyledi.

Yağcı, “Annem ev hanımı, babam ise serbest meslek sahibi. Onların bana verdiği maddi ve manevi destek sayesinde başarılı oldum. Başarımda iki ağabeyimin bana verdiği destek de etkili oldu” dedi.

DİLDEN BİRİNCİ OLDU, SAYISALDAN TERCİH YAPACAK

YDS'de Fransızca'dan Türkiye birincisi olduğunu ifade eden Yağcı, şöyle konuştu:

“Ben Endüstri Mühendisi olmak istiyorum. Bu nedenle tercihimi sayısaldan yapacağım. Sayısal 2'den de 68'inci oldum. Sınava evde ve dershanede hazırlandım. Başarılı olmamı sınava rahat ve stressiz hazırlanmaya borçluyum. Bodrum'da Galatasaray Lisesi mezunu bir kişinin otelinde hem çalışıyor hem de tatil yapıyorum.”

(hürriyet)

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ'Nİ DÜŞÜNÜYORUM”

ÖSS'de Eğit Ağırlık-2 puan türünde Türkiye ikincisi olan Emrah Ayaz, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni düşündüğünü söyledi.

Emrah Ayaz'ın ikinci olması nedeniyle devam ettiği dershanede basın toplantısı düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, burada yaptığı açıklamada, öğrencinin iyi bir ortaöğretim eğitimi aldıktan sonra dershanesinin ve ailesinin de desteğiyle başarıyı yakaladığını kaydetti.

“TERCİHİM ODTÜ YA DA BOĞAZİÇİ OLACAK”

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) Sayısal-1 puan türü birincisi Hüseyin Yıldız, tercihinin ODTÜ ya da Boğaziçi Üniversitesi olacağını söyledi.

Ankara Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi mezunu olan 18 yaşındaki Hüseyin Yıldız, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, çok heyecanlı olduğunu ve böyle bir sonuç beklemediğini belirterek, sayısal-1 puanını hesaplamadığını, sayısal-2 puan türünü hesapladığını ve dereceye girmeyi beklemediğini, televizyonda sonuçları görünce şaşırdığını kaydetti.

Annesi Nazife, babası Mehmet Yıldız ve 8. sınıfa giden kardeşi Yasin ile Pursaklar'daki evinde yaşayan Yıldız, akrabalarının doktor olmasını istemelerine rağmen gönlünden mühendislik geçtiğini ifade etti. Yıldız, “Elektrik elektronik mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. ODTÜ ya da Boğaziçi olacak” dedi.

“BAŞARININ ANAHTARI UMUDU KAYBETMEMEK”

ÖSS'de EA-1 ve SÖZ-1'de Türkiye birincisi olan Ankara Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Abdurrahman Yılmaz, başarısının anahtarının “umudu kaybetmemek” olduğunu söyledi.

  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Hasan Birp�nar
  • Melek Baritoğlu
  ihlas haber ajansı
  2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
  Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.